Ereğli’nin Yüz Akı Kadın İşçiler

Giriş Tarihi: 22.7.2015 15:08 Güncelleme Tarihi: 22.7.2015 17:07
Ereğli’nin Yüz Akı Kadın İşçiler
Ereğli Belediye Başkanı Özkan Özgüven, Ereğli Belediyesi ve İş-Kur tarafından hayata geçirilen toplum destekli proje kapsamında belediyede işbaşı yapan 49 kadın işçiyi ağırladı.
Ereğli Belediye Başkanı Özkan Özgüven, kadın işçilerin işsizlere örnek teşkil ettiğini vurgulayarak, “İş-Kur aracılığı ile iş sahibi oldunuz. Kiminiz kaldırım süpürüyor, kiminiz otları yoluyor, çapa yapıyorsunuz. Alın teri ile çalışıp evinize ekmek götürüyorsunuz. Sizler eli öpülesi insanlarsınız” dedi.
Başkan Özgüven, vatandaşların hizmet taleplerini değerlendirme noktasında çalıştıklarını ifade ederek, “İnsanlar yol, asfalt gibi hizmetler istiyor. Ancak en çok istenen talep iş konusudur. Belediyemizin işçi alma kapasitesi, çalışma kapasitesi belli. İş-Kur vasıtasıyla oluşturulan istihdam ile 190 kişilik kadro artışımız oldu. Ama biz bunu dolduramadık. Sizler bu kadro içerisinde yer alan kişiler olarak ağzınıza tülbendi bağlayıp, önlüğünüzü giyip temizlik yaparken, otları yolarken bazıları da işsiz olduğu halde iş beğenmiyor. Ereğli’de iş seçiciliği var. Gerçekten alın teri ile çalışan insanlara saygı duymak lazım. Ben hepinizi ayrı ayrı takdir ediyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum” diye konuştu.
Kadın işçilerle gurur duyduğunu dile getiren Özgüven, “Sizlerin bu çalışma azminiz sadece çocuklarınıza değil topluma yansıyacak ve örnek olacaktır. Ben şahsen bir Belediye Başkanı olarak değil, bir vatandaş olarak sizleri takdir ediyor, sizlerle gurur duyduğumu ifade etmek istiyorum” şeklinde konuştu.
Kadın işçilerin geçmiş Ramazan Bayramını kutlayan başkan Özgüven, işçilere baklava ikramında bulundu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ereğli’nin Yüz Akı Kadın İşçiler
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN