Türkiye'nin en iyi haber sitesi

AK Parti ’dan Gurbetçilere Oy Kullanma Uyarısı

Giriş Tarihi: 8.10.2015 15:28 Güncelleme Tarihi: 8.10.2015 16:15
AK Parti İl Başkanlığı’ndan yapılan yazılı açıklamada, yurt dışında yaşayan vatandaşların 8 Ekim ile 25 Ekim tarihleri arasında yurtdışı temsilciliklerinde veya gümrük kapılarında oy kullanabileceği uyarısında bulundu.
1 Kasım’da yapılacak Milletvekili Genel Seçimleri’nde yurtdışında yaşayan vatandaşların da oy verebilmesi için gerekli tüm hazırlıklar tamamlandı. 26. Dönem Milletvekili Genel Seçimleri’ne sayılı günler kaldı. Peki, yurt dışında yaşayan gurbetçiler nasıl oy kullanacak, yurt dışında oy kullanma işlemi ne zaman başlayacak, yurtdışı seçmenlerin oy kullanma tarihleri belli oldu mu?
AK Parti Konya İl Başkanlığı’ndan yapılan yazılı açıklamada, yurt dışında yaşayan vatandaşlarımızın 8 Ekim ile 25 Ekim tarihleri arasında yurtdışı temsilciliklerinde veya gümrük kapılarında oy kullanacağı vurgulandı. 54 ülkede ve 109 temsilcilikte randevusuz oy kullanabileceği ifade edilen açıklamada, “Oy kullanmak isteyen vatandaşlarımızın dikkat etmesi gereken bazı önemli hususlar bulunmaktadır. Öncelikle gurbetçilerimizin seçmen kütüğünde kaydının olup olmadığını sorgulamaları gerekiyor. Yurt Dışı Seçmen Kütüğü’nde kaydı olanlar, oylarını ikametlerinin bağlı olduğu dış temsilciliklerde kullanması gerekiyor. 8 ile 25 Ekim tarihleri bazı ülkeler için değişebiliyor. Bu nedenle tarih bilgisini güncel olarak kendi ülkelerindeki temsilciliklerden almalarında yarar var. Bu tarihler arasında oy kullanamayan seçmenler ise 8 Ekim- 1 Kasım arasında yine Yüksek Seçik Kurulu(YSK) tarafından belirlenen gümrük kapılarında oy kullanabilecek. Konya da ise oy verme işlemi Konya Havaalanında gerçekleşecektir” denildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
AK Parti Konya’dan Gurbetçilere Oy Kullanma Uyarısı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN