Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bu film sadece korsan DVD'cilerde!

18 saatte çekilen Moral Bozukluğu ve 31 adlı komedi filmi Türk sinema tarihine geçmeye aday. Ali Yorgancıoğlu'nun yönettiği film sinemalarda gösterilmeyecek, ama ay sonunda 'korsancılara' dağıtılacak

Giriş Tarihi: 10.12.2009
ALİ Yorgancıoğlu'nun yönettiği Moral Bozukluğu ve 31 adlı komedi filmi bu ayın sonunda izleyicilerle buluşacak. Ama film alışılageldiği gibi sinemalarda gösterime girmeyecek, doğrudan korsan DVD'cilere ulaştırılacak. Filmi ilginç kılan sadece 'korsanda' gösterime girecek olması değil, 18 saatte çekilen bir yapım olarak da sinema tarihine geçmeye aday. Moral Bozukluğu ve 31, son dönem komedilerin çiğliği, filmlerde cinselliğin kullanılışı ve biraz da sinemadaki yapım koşullarıyla dalga geçiyor. Filmin internet sitesinde yaptığı açıklamada bir filmin tek bir sahnesinin tam 14 saatte çekildiğine tanık olduğunu anlatan Yorgancıoğlu, hadiseyi ertesi gün iş arkadaşına anlatmış. İş arkadaşının "Biz o kadar zamanda uzun metraj filmi çeker bitirirdik" demesiyle de bu film fikri doğmuş. Yorgancıoğlu, "Bir günde uzun metraj film çekilir mi sorusunun yanıtını arayan bir denemeydi" diyor.

Amatör oyuncuların rol aldığı film, bir hafta içinde bir kadınla beraber olamazlarsa aşk tanrısı Eros tarafından cezalandırılacak iki erkeğin öyküsünü anlatıyor. Yorgancıoğlu'na göre film erkek dünyasıyla ve Çetin Altan'ın dediği gibi 'kadınsız, kahkahasız' toplumla alay ediyor.

Post prodüksiyon aşamasında olan film www.moralbozukluguve31. com sitesinde gösterime girecek. "Korsan DVD'cilere dağıtmak üzere 100 kopya hazırlıyoruz" diye anlatan Yorgancıoğlu sözerini şöyle sürdürüyor: "Bilginin özgürleşmesiyle birlikte insanlar medya ve dağıtım şirketlerinin elindeki gücü geri alıyor. Bu değişim çok ilgimi çekiyor ve bu alanda deney yapabilmek, bu filmi çekmemizin altında yatan nedenlerden biriydi."

Yorgancıoğlu şimdilerde aynı ekiple bir sitcom çekmek için uğraşıyormuş.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bu film sadece korsan DVD'cilerde!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN