Türkiye'nin en iyi haber sitesi

"Müfettiş" engelliler için sahnede

Dünya edebiyatının en ünlü kalemlerinden Gogol’ün klasikleşen yapıtı “Müfettiş”, Tiyatro Açıkça oyuncuları tarafından BEDD (Bedensel Engellilerle Dayanışma Derneği) yararına sahneleniyor.

Giriş Tarihi: 16.12.2009 16:16 ABONE OL
Gogol'ün eserinde, Çarlık Rusya'sındaki yozlaşmış bürokratik yapı ve soylular sınıfı; çıkar ilişkileri, aymazlık, dedikoduculuk, adam satmacılık gibi konular etrafında ele alınarak ciddi biçimde eleştiriliyor.

Güncelliğini önemli ölçüde koruyan eser; koltuk hırsı ve iktidara yaranma çabalarını işleyerek izleyenleri bir kez daha kendileriyle ve yaşadıkları toplumla yüzleşmeye zorlayacak.

Oyun,19 Aralık Cumartesi 15:30'da Kadıköy Barış Manço Kültür Merkezi'nde izlenebilir.

"Müfettiş" in konusu kısaca şöyle:
Kasabanın bir müfettiş tarafından denetleneceğini öğrenen başkan ve ekibi, tüm pisliklerin üstünü örtmeye çalışır. Başkanın kızı ve eşi müfettişe hayranlık besler. Başkan yandaşları birbirlerini müfettişe şikayet ederlerken, tüccar, esnaf ve halk bu kurtarıcıya sığınmaya çalışırlar. Kasabanın tüm gerçekleri ortaya çıkmış, maskeler düşmüştür. Ancak onları bir sürpriz beklemektedir.

Yazan: Nikolai Gogol
Yöneten: Sertaç Ayvaz
Kostüm Tasarım-Uygulama: Aygül Sonay Güntav, Yeşim Gençtürk
Mask Tasarım-Uygulama: Tomris Kuzu
Müzik Uygulama: Burçak Çöllü
Koreografi: Anı Sağkan
Akordeon: Burçak Çöllü

Oyuncular:
Onur Sarıgül, Burkay Dokuyucu, Anı Sağkan, Dilek Türk, Ali Kakkaç, Metin Sarıkaya, Itır Zeren, Barış Kıralioğlu, Gülcan Uçar Tutkun, Onur Kaplan, Ceren Gücükatalak, Burçak Çöllü, Ecem Öztürk, Gamze Ertürk, Kazım Güven, Murat Ergin Coşkun, Müberra Mutlu, Nihat Çakır, Seçil Erkan, Tolga Hezer

BEDD: (0216) 370 81 66

Sahne: Kadıköy Barış Manço Kültür Merkezi Moda Cad. Mah.Nail Bey Sok. (Caferağa Spor Salonu yanı) 0.216.4181646

ARKADAŞINA GÖNDER
"Müfettiş" engelliler için sahnede
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
SON DAKİKA