Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Afife Tiyatro Ödülleri'nde 'en iyi' Kafes

Afife Tiyatro Ödülleri'nde Kafes Yılın En Başarılı Prodüksiyonu seçildi. Bülent Emin Yarar en başarılı erkek Defne Halman da en başarılı kadın oyuncu ödüllerinin sahibi oldu

Giriş Tarihi: 28.4.2010
Afife Tiyatro Ödülleri'nde ipi Kafes göğüsledi. 14. Yapı Kredi Sigorta Afife Tiyatro Ödülleri'nde İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları'nın Kafes adlı oyunu Yılın En Başarılı Prodüksiyonu seçildi. Geçtiğimiz gün Lütfi Kırdar Kongre Sarayı'nda düzenlenen, 14 kategoride ödül dağıtılan gecede Yılın En Başarılı Yönetmeni ödülüne İmparatorluk Kuranlar'ı sahneleyen Hakan Çimenser değer görüldü.

FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYIN

Yılın En Başarılı Erkek Oyuncusu olarak Profesyonel adlı oyundaki performansıyla Bülent Emin Yarar seçilirken, Defne Halma da Quintet-Bir Dönüşün Beşlemesi'ndeki rolüyle Yılın En Başarılı Kadın Oyuncusu ödülüne layık görüldü.

Afife Tiyatro Ödülleri'nde, Yardımcı Rolde Yılın En Başarılı Erkek Oyuncusu Çağlar Yiğitoğulları (Mefisto), Yardımcı Rolde Yılın En Başarılı Kadın Oyuncusu Senan Kara (Kafes), Yılın En Başarılı Müzikal ya da Komedi Erkek Oyuncusu Mert Turak (Kabera), Yılın En Başarılı Müzikal ya da Komedi Kadın Oyuncusu Zerrin Tekindor (Vahşet Tanrısı) seçildi.

Gecede Muhsin Ertuğrul Özel Ödülü Gencay Gürün'e, Nisa Serezli Aşkıner Özel Ödülü Toron Karacaoğlu'na, Cevat Fehmi Başkut Özel Ödülü Cüneyt Çalışkur'a, Tiyatroda Yeni Kuşak Özel Ödülü Tiyatroperest - Hayvanat Bahçesi Masalı Ekibi oyuncularına verildi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Afife Tiyatro Ödülleri'nde 'en iyi' Kafes
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN