Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Konuk oyuncular için ‘

, her biri tanıdık simalardan oluşan yan rolleri ve konuk oyuncularıyla da dikkat çekiyor. Şair Cevat Çapan'dan ressam Mehmet Güreli'ye kadar 'herkes' bu filmde

Giriş Tarihi: 13.12.2010
Yavuz Turgul senaryosunun tek kelimesini bile değiştirmeden filmini çekmeye fazlasıyla özen gösteren bir yönetmen, hatta bu konuda takıntılı bir isim. Bu nedenle de oyuncu seçimleri çok kritik. Av Mevsimi'nde de oyuncu kadrosunun çok özel kurgulandığı açık şekilde görülüyor. Filmin her sahnesinde tanıdık bir sima ya da manidar bir isim çıkıyor...

Emine Umar
Bir Demet Tiyatro'nun İrmik Hanımı olarak da tanıdığımız Emine Umar, yaşlandırma makyajı ve kalın kenarlı gözlüklerin altında oyununu sergiliyor. Cem Yılmaz'ın canlandırdığı İdris'in annesi Emine'yi canlandırıyor.

Cevat Çapan
Yavuz Turgul'un da iyi dostu olan usta edebiyatçı Çapan, Eşkıya ve Gölge Oyunu'nda olduğu gibi yine bir Turgul filminin konuk oyuncusu olarak karşımıza çıkıyor.

Bartu Küçükçağlayan
Bu yıl Çoğunluk'taki rolüyle Altın Portakal kazanan genç aktör, Av Mevsimi'nde yalnızca iki sahnede görünüyor ve başarılı bir performans ortaya koyuyor. Küçükçağlayan filmde, üç ana karakter tarafından sorgulanan eşcinsel bir barmeni (Kamuran) canlandırıyor.

Cahit Gök
Efsane haline dönüşen atv dizisi Ezel'in 1970'li yıllarda geçen sahnelerinde, Haluk Bilginer'in canlandırdığı Kenan Birkan'ın gençliğini canlandıran genç aktör Cahit Gök, filmde öldürülen küçük kız Pamuk'un ağabeyi Vakkas'ı canlandırıyor. Sadece bir iki sahnede görünen Gök, başarılı bir oyun çıkarıyor. Gök'ün, Kenan Birkan olarak da son derece başarılı bir performans çıkardığını ve çok beğenildiğini belirtelim.

Mehmet Güreli
Aynı zamanda Gölge filmiyle yönetmenlik de yapan bestekâr ressam Mehmet Güreli, filmde bir seyyar satıcı olarak sahneye alıyor. Güreli, Turgul'un imzasını taşıyan İkinci Bahar dizisinde de uzun süre oyunculuk yapmıştı.

Engin Hepileri
Birçok televizyon dizisinde başrol alan Engin Hepileri, filmde Melisa Sözen'in canlandırdığı Fatma'ya (İdris'in eski karısı) askıntı olduğunu gözlediğimiz mağaza patronunu canlandırıyor. O kadar az görünüyor ki filmi repliksiz tamamlıyor.

Nisan Turgul
Yavuz Turgul'un kızı Nisan, filmde Şener Şen'in canlandırdığı Ferman'ın hasta eşine bakıcılık eden Kezban adlı bir kızı canlandırıyor.

Kurtcebe Turgul
Eşkıya'da da rol alan Kurtcebe Turgul, bu kez de iş adamı Battal'ın koruması olarak önemli yan bir rolde karşımıza çıkıyor.

Gizem Akman
Aşk Yakar ve Geniş Aile dizilerinde önemli rollerde yer alan genç aktris Gizem Akman da çok önemli ama adeta var ile yok arası bir karaktere can veriyor filmde. Akman, Battal'ın hasta kızını oynuyor. Yüzüyse neredeyse tek bir sahnede belirgin bir biçimde görülebiliyor...

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Konuk oyuncular için ‘Av Mevsimi’
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN