nereye defnedilecek?

Giriş Tarihi: 25.9.2012 10:56 Güncelleme Tarihi: 25.9.2012 13:03

İzmir'de tedavi gördüğü hastanede vefat eden Türk Halk Müziği'nin üstadı 'ın oğlu Ertaş'ın son isteğini açıkladı.

İzmir'de tedavi gördüğü hastanede vefat eden Türk halk müziği bestecisi, söz yazarı ve yorumcusu Neşet Ertaş vasiyeti gereği Kırşehir'de babası Muharrem Ertaş'ın ayak ucuna defnedilecek.

NEŞET ERTAŞ ELİNDEN HİÇ DÜŞÜRMEDİĞİ SAZIYLA! TIKLAYIN!

İzmirde önceki hafta hastaneye kaldırılan Türk Halk Müziği bestecisi, söz yazarı ve yorumcusu , "primer hastalığı" nedeniyle yoğun bakım servisine kaldırılmıştı. Ertaş, bugün hayatını kaybetti. Ertaş'ın vefatı sonrasında Ertaş'ın ailesi ve doktorları basın toplantısı düzenledi. Ertaş'ın oğlu Hüseyin Ertaş, "Türk milletinin başı sağ olsun. Acımız çok taze. Türkiye'ye mal olmuş bir sanatçı. Babam Türkiye'nin abisi, babası ve kardeşiydi" dedi. Ertaş ile ilgilenen doktorlara ve hastaneye ilgileri nedeniyle teşekkür eden Hüseyin Ertaş, "Yolcumuzu bugün uğurladık. Kendisini Kırşehir'e götüreceğiz" diye konuşdu.

TÜRKÜLER ÖKSÜZ KALDI! İŞTE USTA'NIN ARDINDAN TWITTER'DA YAZILANLAR!

"BENİ BABAMIN AYAK UCUNA DEFNEDİN'

Hüseyin Ertaş, babası Neşet Ertaş'ın halk ozanı olan babası Muharrem Ertaş'ın Kırşehir'deki mezarının yanına defnedilmek istediğini dile getirdi. Neşat Ertaş'ın ağabeyi Necati Ertaş ise Neşet Ertaş'ın "vasiteyimdir beni babamın ayak ucuna defnedin' dediğini aktardı. Ertaş'ın tedavisini yapan hastanenin Onkoloji Bölümü Başkanı Prof. Dr. Ahmet Uğur Yılmaz da, ünlü halk ozanının iki senedir hastalığı nedeniyle takip edildiğini belirtti. Yılmaz, "10 Eylül'de hastanemize yatmıştı. Gereken tedaviler yapıldı ama durumunda iyileşme olmayınca pazar günü yoğun bakıma alındı. Bu sabah 08.45'te kendisini kaybettik" dedi. Ertaş'ın cenazesi memleketi olan Kırşehir'e götürelecek ve halk ozanı olan babası Muharrem Ertaş'ın mezarının yanına defnedilecek. Ertaş'n hayatını kaybettiğini öğrenen sevenleri ve hemşehrileri Medical Park İzmir Hastanesi önünde toplanmaya başladı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Neşet Ertaş nereye defnedilecek?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN