Murat Göğebakan'dan yeni albüm

Giriş Tarihi: 17.7.2013 10:32

Ünlü sanatçı Murat Göğebakan Arap ve rock tarzını bir araya getiren 10 parçadan oluşan albüm çıkartmaya hazırlanıyor.

1996 yılında "Ben Sana Aşık Oldum" isimli albümü ile büyük bir çıkış yapan ve Kral TV Video Müzik Ödülleri Töreninde "En iyi çıkış yapan erkek sanatçı" ödülünü aldıktan sonra "Sen Rahatına Bak", "Tek Suçum Seni Sevmekmiş" ve "Merhaba" 2002 yılında çıkardığı "Ayyüzlüm" albümünü çıkardı.

Göğebakan, 2009 yılında lösemiye yakalandığı için albüm çalışmasına ara verdi. Hastalıktan 2010 yılında kurtulan Göğebakan, 2011 yılında "Aşıklar Yolu" adlı albümü, 2012'de ise "Aşkın Gözyaşları" isimli albümünü çıkardı. Baharda ve yazın ilk aylarında yoğun bir şekilde konser programı bulunan Göğebakan, Ramazan ayıyla birlikte ekibiyle kapanarak yeni albümünü çıkarmak için çalışmaya başladı.

Adana'da ailesini ziyarete geldiği sırada yeni çıkacak albümü hakkında bilgi verene Göğebakan, Anadolu Rock tarzında çok kaset çıkardığını hep Arap Rock tarzında bir kaset çıkarmayı hayal ettiğini belirtti. Göğebakan, "Yeni albümde Arap ve rock sentezini bir araya getiriyoruz. Ramazan'da başlayan çalışma herhalde ölmezsek kışa biter. Kaldığımız yerden devam ediyoruz diyeceğiz. Albümde 10 parça hazırlıyoruz. Arap formatında bedevi müzikleri düşünüyoruz. Erkin Koray gibi biraz daha "Arapsaçı", "Süpanallah", "Şaşkın" formatında lezzetinde olacak. Anadolu rocku çok yaptık. Bu tarz müzik yıllardır benim aklımdaydı bir türlü yapamamıştım. Zaman bu zamanmış demek ki. Şimdi onun çalışmasını yapacağız" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Murat Göğebakan'dan yeni albüm
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN