Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Türkiye'de caz

Giriş Tarihi: 17.9.2013 13:07
Yönetmen Batu Akyol'un iki yıldır üzerinde çalışmakta olduğu, Türkiye'deki caz meraklılarının uzun süredir beklediği "Türkiye'de Caz?" artık gösterime giriyor. Armada Otel'de bir Özel Gösterim'i yapılacak belgesel, daha sonra farklı yerlerde caz severlerle tekrar buluşacak...

İlk Gösterim'i "20. İstanbul Caz Festivali" kapsamında yapılan ve izleyenler tarafından çok beğenilen belgesel, 27 Eylül, Cuma akşamı Armada Otel'de caz sever konuklara ve basına gösterilecek.

İzleyiciye, caz müziğinin Türkiye'ye girişini ve ilk yıllarını hikayeler ve tanıklıklarla sunan belgesel, cazın şimdiki durum ve konumunu, karşıt görüşleri de çarpıştırarak keyifli anektodlarla anlatıyor.

Caz dünyasının önemli isimlerinin yer aldığı bir sözlü tarih çalışması olan bu belgeselin çekimleri, İstanbul - Ankara - Didim - Boston ve New York'ta yapıldı ve 50'den fazla kişiyle görüşüldü. Belgeselde tanıklıklarına başvurulanlar arasında Cüneyt Sermet, Emin Fındıkoğlu, Muvaffak Falay, Selçuk Sun, Bozkurt İlham Gencer, Okay Temiz, Hülya Tunçağ, Herbie Hancock, Terence Blanchard, Joe Mardin de var.

BASINA ÖZEL BELGESEL GÖSTERİMİ
TARİH:
27 EYLÜL, 2013 Cuma

YER: ARMADA OTEL - Teras ve Barbaros Salonu
PROGRAM: 19.30 - 20.30: Armada Teras'ta "Sokak Lezzetleri" - Kokteyl
20.30 - 22.10: "Türkiye'de Caz?"- Barbaros Salonu

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Türkiye'de caz
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN