Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Sancaktepe'de kültür şöleni

Giriş Tarihi: 23.9.2013 11:56 Güncelleme Tarihi: 23.9.2013 11:58

Sancaktepe Kaymakamlığı ve Milli Eğitim Müdürlüğü’nün katkıları ile düzenlenen ve Sancaktepe Belediyesi’nin organize ettiği, II. Sancaktepe Kitap Fuarı, Meydan Parkı’nda açıldı.

20-29 Eylül tarihleri ziyarete açık olacak fuarda, 45 yayın evi bulunuyor. Ziyaretçiler fuarda indirimli kitap satın alabilecekler. İlk ve orta dereceli okullar başta olmak üzere yaklaşık 54 bin öğrenciyi kitap fuarıyla buluşturacak olan Sancaktepe Belediye Başkanı İsmail Erdem ilçede kültür yatırımlarının devam edeceğini ve Sancaktepe halkının her şeyin en iyisine layık olduğunu söyledi.

Belediye Başkanı Erdem, "İnternetle doğmuş yeni kuşak, bilgiye ulaşmada çok şanslı. Ama her şeyi hızlı elde etmeye alıştığı için; sunulan bilgileri bir paket olarak alıp sorgulamadan, muhakeme etmeden kullanabiliyor. Halbuki, kitap okumak; bir konsantrasyon gerektirdiği, bilgiyi alıp işleme zamanı verdiği için insanda muhakeme yeteneğini geliştirir. Her yeni kitap, zihin bahçemizde açan yeni bir çiçek gibidir. Bu sebeple önemlidir" dedi.

Sancaktepe Kaymakamı Feyzullah Özcan ise "Kitaplar, kültürümüzü yükselten merdivenlerdir. Okunan her kitap da aşılan bir basamaktır" dedi.

İstanbul Milletvekili Osman Boyraz, okumanın önemine vurgu yaptığı konuşmasında ülkemizle diğer ülkeler arasındaki kitap okuma oranlarını mukayeseli bir şekilde anlatarak, ülkemizde kitap okuma oranlarının yükseltilmesi gerektiğini belirtti. Fuar alanındaki ziyaretçilerle birlikte yayın evlerinin stantlarını gezen başkan ve kaymakam, bazı kitapları satın alarak yayınevi yetkilileri ile sohbet etti.

Fuarın Onur Konuğu ise Gazeteci- Yazar Yavuz Bahadıroğlu oldu. Bahadıroğlu, çoğunluğunu öğretmenlerin oluşturduğu sohbette okumanın önemine vurgu yaptı.

OKURLAR YAZARLARA KİTAP İMZALATABİLECEK

45 stantlık ve geniş bir alana kurulan fuar şehrin en merkezi mekanında bulunuyor. Tarihi Türk evi tarzı oluşturulan stantlar, her yayınevine sunulan geniş alanla rahat ve huzurlu bir alış veriş imkanı sağlıyor. Yayınevleri stantlarda kitapseverleri ağırlarken, bir yandan da kitap yazarlarını okurlarıyla buluşturuyor.

ÖĞRENCİLERİN FUARA ZİYARETİ SAĞLANACAK

29 Eylül tarihine kadar sürecek olan fuar saat 11.00-20.00 arası okurların ziyaretine açılacak. Ziyaretçiler, fuar süresince satılan kitaplardan yüzde 25-35 oranında indirimli kitap satın alabilecekler. Özellikle, öğrencileri kitapla buluşturma amaçlı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile beraber yürütülen çalışma ile Sancaktepe'deki tüm okullar fuarı ziyaret etme şansı bulacak.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sancaktepe'de kültür şöleni
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN