Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İstanbul'un martıları Barselona'da

Rusya'nın 3 farklı şehrinde Rusya Fotoğrafçılar Birliği küratörlüğünde kişisel sergileri büyük ilgi gören fotoğraf sanatçısı Mustafa Dedeoğlu'nun "timeless city & faces" adlı İstanbul fotoğraflarından oluşan eserleri Barselonalı sanatseverlerle buluştu.

Giriş Tarihi: 9.10.2013 09:42
Barselona'nın köklü fotoğrafçılık okullarından biri olan Katalonya Fotoğraf Çalışmaları Enstitüsü (IEFC) ve Barselona Başkonsolosluğu işbirliği ile organize edilen fotoğraf sergisi 2 Ekim akşamı geniş bir katılımla sanatseverlere açıldı.


REBAP EŞLİĞİNDE İSTANBUL

Sergi açılışına Barselona Başkonsolosu Emir Salim Yüksel,Katalonya Fotoğrafçılar Birliği Başkanı, Enstitü Direktörü Miquel Galmesi Creus, bir çok bürokrat , Türk iş adamları ve Barselonalı sanatseverler katıldı.Sergi açılışında Katalan Rebap Sanatçısı Leili Castella bir dinleti ile sanatseverlere müzik ziyafeti verdi. 12 Kasım'a kadar sürecek olan sergiyle ilgili fotoğraf sanatçısı Mustafa Dedeoğlu "Farklı coğrafyalarda fotoğraflarımın sergilenip ülkemi temsil etmekten dolayı çok onurluyum. Bu organizasyonda büyük emeği geçen Barselona Başkonsolosu Emir Salim Yüksel'e ve enstitü çalışanlarına içtenlikle teşekkür ediyorum" dedi.

Kıbrıs'ta endüstri mühendisliği eğitimini tamamladıktan sonra tutkunu olduğu İstanbul'da yaşamaya başlayan 1978 doğumlu sanatçı bir röportajında "Fotoğrafa ilgim, 2006'da aldığım fotoğraf makinesiyle, yaşadığım şehrin sevdiğim sokaklarını görüntüleyip , internet aracılığıyla fotoğraf severlerle paylaşmaya başladıktan sonra yoğunlaştı" dedi. Daha önce 2013 yılında , Rusya'da sergilenen Mustafa Dedeoğlu'nun "timeless city & faces" adlı İstanbul fotoğraflarından oluşan sergisi Barselona'dan sonra da çeşitli ülkelerde sergilenmeye devam edecek.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İstanbul'un martıları Barselona'da
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN