Kırmızı pastalı kız

Giriş Tarihi: 20.11.2013 16:48
Fecir Alptekin

Geçen hafta bahsetmiştim...

Arkadaşlar arasında bir akşam DJ'lik yaptım, hayat boyu biriktirdiğim/ seçtiğim şarkıları çaldım. Müthiş de keyif aldım!

Ve bir de düşündüm ki, bu akşamın aslında çift manası, çiftten çok da güzelliği var… Bir yanda "film şeridi gibi gözümün önünden geçti" misali tüm hayatıma eşlik etmiş şarkılar, diğer yanda en sevdiğim insanlar – ki hepsini aynı anda bulmak genelde zor -… Üstüne üstlük tarih de öyle bir tarih ki, doğum günüme tam bir ay kala! Yani 13 Aralık öncesi 13 Kasım'dayız… Ve son olarak, hakikaten esas tarihte burada olmayacağım.
***

Delillik bu ya, haydi bakalım dedik fırsatı kaçırmayıp bir pasta keselim. Azıcık alkış, neşe, kucaklaşma, pozitif enerji…

Sevgili dostum, başarılı iletişimci Demet Aydın "o işi bana bırak" dedi "pastanı ben yaptırayım, sana sürpriz olsun"! Öyle de oldu… Şöyle diyeyim; bir kadın bir pastadan ne ister? Ya da standart bir kadının genel olarak hayatta sevebileceği obje ve detayları bir pastada toplasanız nasıl bir sonuç çıkar ortaya? İşte ben bu soruların cevabını gördüm, gördük ve hatta afiyetle yedik…

Bembeyaz bir pasta… Çevresi siyah dantel… Dantelin iki ucunun kavuştuğu noktada parlak taşlarla süslenmiş siyah bir fiyonk… Pastanın üzerinde şekerlemeden, gerçek boyutta bir kırmızı topuklu ayakkabı… Ayakkabının üzerinde inciler… Diğer yanda beyaz bir tüy, hani Banu Alkan'ın meşhur otriş tüylerinden… Ve pastanın üzerinde de bir yazı "Carpe diem"! Yıllar öncesinin, çocukluğumuzun unutulmaz "Ölü Ozanlar Derneği" filminin sloganı, bizim kuşakların mottosu olmuş "Günü yakala"!
***

Kırmızı… Aşkın, tutkunun rengi.
Topuklu ayakkabı, kadın olarak vazgeçemediğimiz! Hele bir de kırmızı olursa… Ne güzel hissederiz kendimizi yüksek topuklar üzerinde yürürken… Danteller, inciler, taşlar… Hansel ve Gretel'in masal evi neyse, bir kadın için de bunlar öyle eğlenceli, güzel, renkli… Gerçekten, şekerleme gibi!

Ve tabii küçük notumuz "Günü yakala"… Zamanın değerini, her anın doya doya yaşanması, boşa geçmemesi, değerlendirilmesi, anlamlı biçimde içinin doldurulması gerektiğini hatırlarken…

Üzerinde hayat olan, kadın olan, aşk olan o pasta müzikle ve dostlarla yakaladığımız günde tatlı bir lezzet bıraktı damaklarımızda!

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kırmızı pastalı kız
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN