Türkiye'nin en iyi haber sitesi

16 büyük sanatçı bu sergide buluşuyor

Giriş Tarihi: 20.12.2013 15:42 Güncelleme Tarihi: 20.12.2013 15:43

Modern görsel sanatın önde gelen isimleri “Biziz” sergisinde buluşuyor. 20 Aralık’ta İşlik Sanat Galeri’sinde kapılarını açacak Türkiye'nin en kapsamlı sergilerinden biri olacak organizasyonda fotoğraf, resim ve heykelin 16 önemli ismi bir araya gelecek.

Fotoğraftan heykele görsel sanatın bütün kolları bir araya geldi. Modern Türk sanatının dünyaca ünlü isimleri İşlik Sanat Galeri'nde buluştu. 20 Aralık'ta kapılarını İstanbullu sanat severlere açacak "Biziz" sergisinde Türkiye'nin son dönemde yetiştirdiği en önemli fotoğraf, resim ve heykel sanatlarının önde gelenlerine ait eserler sergilenecek.

İşlik Sanat Galeri'nde 20 Ocak'ta sona erecek sergide Çağdaş Türk Resim Sanatının uluslar arası platformdaki temsilcilerinden ressam Gülten İmamoğlu, fotoğrafta kolaj tekniğine farklı yorumlarıyla yön veren Hakan Kürklü, Avrupa'da seçkin etkinliklere imza atan heykeltıraş Hale Ürkmezgil ,modern resim sanatının öncü isimlerinden Recep Batuk, son dönem genç kuşak heykeltıraşlar arasında dikkatleri üzerine çeken Nermin Ülker eserleri ABD'den Japonya'ya kadar bir çok karma sergide yer alan döküme uyguladığı balmumu tekniği nedeniyle heykel sanatının küresel isimlerinden Maria Kılıçoğlu, ressam Mustafa Özkan, Hollanda, İngiltere, Almanya gibi Avrupa ülkelerinde sergilediği resimleriyle dikkatleri üzerine çeken ressam Rıza Kuruüzümcü, çağdaş Türk resminin marka olmuş ünlü isimlerinden Şahin Paksoy,heykeltıraş Tuğrul Selçuk gibi isimler yer alacak.

Türkiye'nin en kapsamlı sergilerinden biri olacak organizasyonda genç kuşağın önemli ressam ve heykeltıraşları Aras Acer, Serap Gümüşoğlu, Şehriban Tali, Şiva Öz, Tuğrul Selçuk, Yakut Ayverdi, Yasemin Güreci'ye ait eserler İstanbullu sanatseverlerle buluşacak.


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
16 büyük sanatçı bu sergide buluşuyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN