Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kiraz çekirdeğinde İstanbul

Giriş Tarihi: 19.2.2014 10:34

Minyatür sanatçısı Hasan Kale'nin yaptığı çalışmalara hayret edeceksiniz.

Tavus kuşu tüyü, iğne, kibrit gibi nesneler üzerine İstanbul'u resmeden, böceğin bir kanadına Galata Kulesi'ni, diğer kanadına Süleymaniye Camisi'ni sığdıran minyatür sanatçısı Hasan Kale yaptığı açıklamada, şu ana kadar yaklaşık 200 obje üzerinde çalıştığını, hayatın içinden birçok objeyle farklılık ve farkındalık yarattığını, yeni pencereler açıp farklı bakış açısı getirdiğini söyledi.

AKILALMAZ ÇALIŞMALAR İÇİN TIKLAYIN


Yıllar önce "ne kadar ince çizgiler çizilebileceği" konusuna kafa yorarak objeler üzerinde çalışmaya başladığını kaydeden Kale, tavus kuşu tüyü üzerine İstanbul'da bir cami ve kuş, divit ucuna cami ve kayıklar, yengeç bacağına İstanbul panoraması ve çivi üzerine İstanbul manzarası ve kayık, eski paraya da Ayasofya'yı resmettiğini dile getirdi.

Bunların yanı sıra kendisi hakkında yepyeni bir konuşma dilioluşturulduğuna dikkati çeken Kale, "İncir çekirdeğini dolduran adam' lakabından sonra kivi çekirdeği, kahve granülü, dikiş iğnesinin ucu ve saç teline Türk bayrağı çizmek ve daha nicelerini hayata geçirmek istiyorum. Yeni projeler devam ediyor. İstanbul'da bir müze açmak istiyorum" ifadesini kullandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kiraz çekirdeğinde İstanbul
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN