Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Şahan Gökbakar'a tazminat şoku

Giriş Tarihi: 27.2.2014 14:54

Oyuncu Hüseyin Avni Danyal’a, “orta yaşlı sahtekâr” ve “iki arada bir derede kalmış yavşak ruhlardan kurtulalım” diyerek hakaret ettiği iddiasıyla dava açılan Şahan Gökbakar’ın 8 bin lira manevi tazminat ödemesine karar verildi. Gökbakar, “İvedik serisine kötü film dediği içim eleştirdim.Hukuka aykırı bir durum yok” demişti.

Oyuncu Hüseyin Avni Danyal avukatı aracılığıyla İstanbul Asliye Hukuk Mahkemesi'ne açtığı davanın dilekçesinde, bir süre önce Kenan Erçetingöz'ün programına katıldığını söyledi. Dilekçede Hüseyin Avni Danyal'ın Kenan Erçetingöz'e verdiği röportajda "Ben popüler olmak için değil, oyunculuk yapabilmek için bu mesleği seçtim… İyi filmler kadar kötü filmler de çıkıyor… O filmlere sinemaya gidip film alışkanlığını yaratmak adına yapılmış işler" diye bakmak lazım. Türk sineması sektör haline geldiği zaman seyirci "İvedik"e mi gideyim yoksa bir sanat filmine mi?" diye düşünmeye başlayacaktır. Ben popüler filmlerde oynar mıyım? Oynamam. Ama bu tarz filmleri yapanları da kesinlikle eleştirmem" şeklinde demeç verdiği belirtildi.

ERÇETİNGÖZ, SMS'LERİ İNTERNETTE YAYINLADI

Bu röportajın ardından Şahan Gökbakar'ın sunucu Erçetingöz'e SMS yolladığının ifade edildiği dilekçede, "Erçetingöz'ün internetteki köşesinde yayınladığı SMS'lerde ve Gökbakar'ın twitter hesabında, "Sanki bu abimizi Ankara Devlet Tiyatrosu sanatçısı iken İstanbul'a zorla getirdiler. Hem para kazanacaksın hem de yediğin kaba tüküreceksin. Aktorrr abimiz "Çinliler Geliyor" ve ardından Fatih Ürek ile "Şeytanın Pabucu" filmlerinde oynuyor. Abi biri bu sahtekârlıklara dur desin… Orta yaşlı sahtekâr… Eski tiyatrocu para arzusu nedeniyle şimdinin dizi oyuncusu, iki arada bir derede kalmış yavşak ruhlardan kurtulalım. Bu laflarım kıçının kılları kadayıf olmuş ve tek ihtirasının yeni nesli b.klamak olan oldfartlar(bunak)a gitsin yaşlarına hürmeten" diye yazdı" denildi.

20 BİN LİRALIK DAVA AÇTI


Kenan Erçetingöz'ün Şahan Gökbakar'a ait olduğu iddia edilen SMS'leri yayınlamasının ardından bu davayı açtığını belirten davacı Hüseyin Avni Danyal, "Şahan Gökbakar'ın bu sözleri karşısında onurum kırıldı ve rencide edildim. Kendisinden 20 bin lira manevi tazminat istiyorum" dedi.

SMS'LERİ KAMUYLA PAYLAŞMADIM


Aleyhinde açılan dava sonrası mahkemeye cevap dilekçesi gönderen Şahan Gökbakar ise davanın haksız ve dayanaksız olduğunu belirterek reddini istedi. Gökbakar, davacının İvedik serisine "kötü fimler" demesi üzerine eleştirdiğini, eleştirilerini Kenan Erçetingöz'e SMS ile ilettiğini, kamuoyu ile bu SMS'leri paylaşmadığını ve bu durumda hukuka aykırılık olmadığını iddia etti. SMS'lerin ardından twitter'da paylaştığı sözleri için ise o gün Hıdırellez olduğu için dileklerini yazdığını, fakat bunları yazarken Hüseyin Avni Danyal'ı işaret etmediğini belirten Şahan Gökbakar, zaten müştekinin yaşlı sayılamayacağını, genç biri olduğunu, bu sözleri niçin mağdurun üstüne aldığını anlamadığını söyledi.

8 BİN LİRA TAZMİNAT ÖDEYECEK


Tazminat davasının dün görülen karar duruşmasına davacı Hüseyin Avni Danyal'ın avukatı ile davalı Şahan Gökbakar'ın avukatı katıldı. Mahkeme, Şahan Gökbakar'ın 8 bin lira manevi tazminatı davacı Hüseyin Avni Danyal'a ödemesine karar verdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Şahan Gökbakar'a tazminat şoku
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN