Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Hayatı ve okuru ciddiye alan dergi, Lacivert çıktı!

Giriş Tarihi: 5.5.2014 16:12 Güncelleme Tarihi: 6.5.2014 10:47

Türkiye’nin ilk ve tek ‘Kültür Yaşam Dergisi’ Lacivert, Mayıs ayı itibarıyla raflardaki yerini aldı.

Yayın yönetmenliğini Meryem İlayda Atlas'ın üstlendiği Lacivert, Türkiye'nin sosyal, politik ve kültür sanat dünyasına özel dosyalarıyla farklı ve 'yeni' bir bakış açısı sunarken 'popüler olana'a da sosyolojik bir refleksle yaklaşıyor. Yaşadığımız çağın kodlarını okuyarak; kendi tercihi olan, iyi okuyan, iyi düşünen ve iyi gören okura alternatif bir mecra sunuyor.

Lacivert'in ilk kapak dosyası "Kim Muhazakâr Kim Devrimci", Türkiye'nin sosyopolitik fayındaki kırılmadan yola çıkarak, 'muhazakâr' ve 'devrimci' kavramlarının nasıl bir dönüşüme uğradığının altını çiziyor. Konunun erbabı isimlerle yapılan söyleşiler ve makalelerle; Türkiye'nin yeni sorusunun "Hangi kesimin muhazakârısın?"a nasıl evrildiğini irdeliyor.

Lacivert, kültür-sanat dünyasına da geniş yer ayırıyor. Edebiyattan sinemaya, tiyatrodan müziğe 'kıyıdan' değil, derinden dalıyor. Alışageldiğimiz 'Etkinlik-Ajanda' sayfalarının dışında, sosyal sorumluluktan kaçınmayan Lacivert'in "İyi Şeyler Ajandası", bir nevi içinde yaşadığımız topluma 'katkı sunma haritası'.

Lacivert, ürettiği yeni ve özel içeriğinin dışında yepyeni tasarımıyla da, okuma zevkinin dışında 'seyretme' lezzeti de sunuyor.

Lacivert'e lacivertdergi.com adresinden ulaşabilirsiniz.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hayatı ve okuru ciddiye alan dergi, Lacivert çıktı!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN