Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Sinemamız artık daha görünür hale gelecek'

Nuri Bilge Ceylan'ın 'Kış Uykusu' filmiyle Cannes'da Altın Palmiye alması, yönetmen ve oyuncuları sevince boğdu. Ünlüler, bu ödülle sinemamızın daha görünür olacağı görüşünde

Nuri Bilge Ceylan'ın 'Kış Uykusu' filminin Cannes Film Festivali'nde Altın Palmiye ödülü alması, Türkiye'de büyük bir coşkuyla karşılanırken sinemacılarımızı da sevince boğdu. Yılmaz Güney'in 'Yol' filminden 32 yıl sonra gelen Altın Palmiye için sinemacılarımız, gurur duyduklarını açıkladı. Bu başarının arkasında 19 yıllık bir emek olduğunu vurgulayan ünlü sinemacılar, bu ödülün Türk sinemasını daha görünür kılacağını düşünüyor.

DERVİŞ ZAİM (YÖNETMEN)
"Türk sinemasının görünürlülüğünün devam etmesi nedeniyle çok hayırlı bir ödül. İleride de benzer vakaların devam etmesini diliyorum. Emeği geçen herkesi kutlarım."

TAYFUN PİR SELİM OĞLU (YÖNETMEN)
"Bu tür büyük ödüllerin en önemli etkisi, gözlerin o ülke sinemasına çevrilmesidir. Nuri Bilge Ceylan daha önce kapıyı aralamıştı, şimdi bu ödülle o kapıyı ardına kadar açtı."

EMİN ALPER (YÖNETMEN)
"Ceylan, genç kuşağı derinden etkileyen bir isimdir. Bu yüzden bu başarıdan biz de çok gururlandık. Türkiye sinemasının tanınır ve duyulur olması için de çok önemli bir ödül."

MERT FIRAT (OYUNCU)
"Oscar'dan daha prestijli bir ödül. Ama her şey bir yana, Nuri Bilge Ceylan'ın yıllara yayılan bir emeğinin bir sonucu bu. Böyle bir ismin değerini bilmek gerek."

'KIŞ UYKUSU' GÖZLERİMİZİ AÇTI!
Filmin oyuncularından Haluk Bilginer, Twitter hesabından "Tüm güzel sözleriniz ve kutlamalarınız için sonsuz teşekkürler. 'Kış Uykusu' gözlerimizi açtı... NBC ve emeği geçen herkes sağ olsun" diye yazdı. Bir diğer oyuncu Demet Akbağ ise "Filmin Cannes'da ilk gösterildiği 16 Mayıs'tan ödül törenine kadar filmi izleyen herkes övgüyle bahsetti. Nuri Bilge Ceylan filmlerine ayrı bir sempati var" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Sinemamız artık daha görünür hale gelecek'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN