'a 'Tatlıses' çare olacak

Giriş Tarihi: 24.6.2014 10:04 Güncelleme Tarihi: 24.6.2014 12:08

Tedavisine Almanya’da devam edilecek olan ’a ‘Kim Milyoner Olmak İster’ yarışmasının ses kaydı dinletiliyor.

Tiyatrocu 'ın beyin kanaması geçirmesinin üzerinden tam 96 gün geçti. Ailesi yavaş ilerleyen tedavi sürecini hızlandırmak için Işık'ı Almanya'da özel bir kliniğe götürmeye hazırlanıyor. İbrahim Tatlıses de başından vurulduktan sonra rehabilitasyon sürecinde Almanya'ya gitmeyi seçmişti. Kenan Işık, Tatlıses gibi felç olmadığı için farklı bir ihtisas kliniğine yatacak. Ünlü tiyatrocunun uzuvlarıyla ilgili bir hareket kısıtlılığı yok.

Yarışma dinletiliyor

Ancak bilinci tam olarak yerine gelmediğinden, hiç konuşamıyor. Sadece gözünü açıyor, vücudunu hareket ettirebiliyor. İlk zamanlar gözünü açık tuttuğu süre çok kısa. Şimdi daha uzun. Seslere tepki veriyor ama konuşamıyor. Bu yüzden de Işık'a tanıdık sesler dinletiliyor.

Kulaklığında sunucusu olduğu 'Kim Milyoner Olmak İster' yarışmasının ses kaydı var. Programdaki soruların hazırlanmasına yardımcı olan yapımcı Meltem Kayalı da sıklıkla hastaneye giderek Işık'ın kulağına onun sevdiği tarz soruları okuyor.

Mesleğe özel terapi uygulanıyor

Sevenlerinin hastanede yalnız bırakmadığı Işık'ın Almanya'ya götürülmesinin nedeni ise Türkiye'de bilinci kapalı hastalara yönelik tam donanımlı hastanenin olmamasından. Bu yüzden Almanya'nın Allenzsbach bölgesindeki Schmieder Rehabilitasyon Merkezi seçildi.

Kaynak: Vatan
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kenan Işık'a 'Tatlıses' çare olacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN