Aida'dan Attila'ya

Giriş Tarihi: 16.8.2014 13:51

Bu yıl 21’incisi düzenlenen Uluslararası Aspendos Opera ve Bale Festivali 30 Ağustos’ta başlıyor. Festival programında ‘Attila’dan ‘Aida’ya sekiz farklı temsil sahnelenecek.

Antalya'nın iki bin yıllık antik tiyatrosu Aspendos, dünyada doğal akustiği en iyi yerlerden biri olarak biliniyor. Aspendos antik tiyatrosu yirmi yıldan fazladır müzikli etkinliklere ev sahipliği yapıyor. Bunlar içerisinde en eski olanı bu yıl 21'incisi gerçekleşecek olan Uluslararası Aspendos Opera ve Bale Festivali. Kültür ve Turizm Bakanlığı, Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğü'nün birlikte hazırladığı festival 30 Ağustos'ta başlıyor.

Festival kapsamında İzmir, Mersin, Antalya, Ankara, Antalya Devlet Opera ve Balesi müdürlüklerinin yanı sıra Budapeşte Operet ve Müzikal Tiyatrosu ile İtalya – Sicilya, Taormina Festival Operası gibi yabancı konuk topluluklar da yer alacak. 30 Ağustos akşamı Guiseppe Verdi'nin 'Aida' operası ile başlayacak olan festivalde, 3 Eylül'de 'Notre Dame'ın Kamburu' balesi, 6 Eylül'de 'Operetler Galası' konseri, 10 Eylül'de 'La Traviata', 13 Eylül'de 'Harem' operası, 17 Eylül'de 'Attila' operası, 20 Eylül'de 'Tosca' operası ve 24 Eylül'de ise 'Herkül' operası sahnelenecek.

30 Ağustos – 24 Eylül tarihleri arasında gerçekleşecek olan festival biletleri 50 TL olarak satışa sunuluyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Aida'dan Attila'ya
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN