"Martı Klasikleri” kaldığı yerden devam ediyor

Giriş Tarihi: 20.10.2014 16:09
Martı Klasikleri” kaldığı yerden devam ediyor

“Martı Klasikleri” adlı klasik müzik konserleri üçüncü sezonuna zengin bir programla başlıyor.

Sanatın birçok dalına destek veren Martı Istanbul Hotel, bu yıl üçüncü sezonunu açacağı klasik müzik konserler serisi ile müzik dinamiğine yeni bir soluk getirmeye devam ediyor. Lila Müzik işbirliği ile gerçekleştirilecek olan konserler serisinde Martı Istanbul Hotel birbirinden değerli sanatçıların konserlerine ev sahipliği yapacak. Ayrıca "Martı Klasikleri" kapsamında dinleyiciler, yarım saatlik dinletilerin ardından bir moderatör aracılığıyla sanatçılarla sohbet etme imkanı bulacak. Müzikseverler biletlerini Biletix'ten alabilecekleri gibi konser öncesi Martı Istanbul Hotel'den de temin edebilirler. Biletler tam 40TL, öğrenci ise 20 TL'dir.

Konser Sezonu "Piyanonun Şeytani Meleği" Emre ŞEN ile Açılıyor... 21 Ekim Salı

İtalyan gazetecilerin "Piyanonun Şeytani Meleği" olarak adlandırdığı piyanist Emre ŞEN konserinde, romantik dönemin önemli bestecilerinden Mendelssohn, Chopin ve Liszt'in eserlerini yorumlayacak. Konser sonrası moderatör Ali PINAR yönetiminde sanatçı ile müzik ve yaşam üzerine bir söyleşi gerçekleştirilecek.

Güher & Süher PEKİNEL ile Dünya Sahnelerinde Genç Müzisyenler... 13 Kasım Perşembe

Dört yıldan bu yana "Güher & Süher PEKİNEL ile Dünya Sahnelerinde Genç Müzisyenler" projesi kapsamında, yurt dışında eğitim alan ve uluslararası başarılara imza atan Dorukhan DORUK, Veriko CHUMBURİDZE, Yunus TUNCALI, Doğa ALTINOK ve Can ÇAKMUR müzikseverlere çok özel bir konser verecek. Güher ve Süher PEKİNEL'in de katılacağı sohbet bölümünde, İKSV Genel Direktörü Yeşim Gürer OYMAK genç müzisyenlerle eğitimleri ve kariyerleri üzerine konuşacak.

İdil Biret ve Aydın KARLIBEL ile Müzik Sohbetleri... 4 Aralık Perşembe

Değerli piyanist İdil BİRET ve Aydın KARLIBEL, Osmanlı'dan günümüze klasik müziğin serüveni konusunda özel bir söyleşi yapacak. Sohbet sırasında, müzikseverler ilk kez seslendirilecek olan Beethoven'in talebesi Czerny'in Sultan Mahmut için yazdığı İmpromtu'sü, efsanevi piyanist Leopold de MEYER'in Marche Marocaine'ı ve Cemal Reşit REY'in, İdil BİRET'in hocası Alfred CORTOT'ya ithaf ettiği eserleri dinleyebilecekler.

İyi ki Doğdun Verda ERMAN! 18 Aralık Perşembe

Dünyaca ünlü, zamansız kaybettiğimiz piyanist, Verda ERMAN doğum gününde, dostları Ayla ERDURAN, Ayşegül SARICA, Gülsin ONAY, İbrahim YAZICI ve sanatçıyla son röportajı yapan piyanist Güray BAŞOL ile birlikte, konserlerinden görüntüler eşliğinde anılacak.

Arpejli LIEDLER... 6 Ocak Salı

Soprano Ece İDİL ve arp sanatçısı Şirin PANCAROĞLU, Schubert'ten Brahms'a, Debussy'e, Faure'den Lorca'ya, liedlerden milongolara geniş bir coğrafyadan özel bir dinleti sunacak. Siyaset ve ekonomi yazılarının yanında TV ve radyo programları da yapan, müziksever gazeteci Hakan ÇELİK yönetiminde sanatçılarla keyifli bir sohbet gerçekleştirilecek.

Encore Borusan Quartet... 19 Ocak Pazartesi

Borusan Quartet, bugüne dek konserlerinde bis olarak seslendirdikleri eserlerden oluşan özel bir program sunacak. Müzik yazarı ve Andante Dergisi Genel Yayın Yönetmeni, Moderatör Serhan BALİ eşliğinde sanatçılarla kahkahası bol bir sohbet gerçekleştirilecek.

Hüseyin SERMET & Papillons ve İlber ORTAYLI... 10 Şubat Salı

Değerli piyanist Hüseyin SERMET, Schumann'ın Papillons isimli eserini yorumlayacak. Değerli Prof. Dr. İlber ORTAYLI eser ve eserin bestelendiği yıllar hakkında sanatçı ile bir sohbet gerçekleştirecek.

Emma KIRKBY & Ingrid SEIFERT & İzmir Barok... 4 Mart Çarşamba

Erken dönem müzik uzmanlarından olan, günümüzün en iyi 10 sopranosu arasında sayılan İngiliz sanatçı "Dame" Emma KIRKBY, London Baroque üyelerinden Ingrid SEIFTER ve İzmir Barok Grubu çok özel bir dinleti sunacak. Eleştirmen ve moderatör Asuman Kafaoğlu BÜKE ile müzik yazarı ve moderatör Aydın BÜKE, erken dönem müziği üzerine sanatçılarla sohbet gerçekleştirecek.

İlhan USMANBAŞ ile Bir Akşam... 19 Mart Perşembe

Çağdaş müziğin en değerli bestecilerinden İlhan USMANBAŞ'ın "Onur Konuğu" olduğu akşamda, bestecinin eserlerini Bahar BİRİCİK (keman), Dilbağ TOKAY (viyolonsel) ve Gülden TEZTEL (piyano) yorumlayacak. "İlhan USMANBAŞ- Ölümsüz Deniz Taşlarıydı" kitabının yazarı ve moderatör Evin İLYASOĞLU, USMANBAŞ ile bir söyleşi gerçekleştirecek.

Yalnız Diva: Suna KORAD... 1 Nisan Çarşamba

Mükemmel sesi, tekniği ve yorumuyla dünyanın her yerinde hayranlıkla dinlenen soprano Suna KORAD'ı dostları Mesut İKTU, Ali DARMAR, Talat HAMLAN, Tülay UYAR, Başak ZENGİN ve sanatçı hakkında bir kitap yazan Deniz BANOĞLU kayıtları ve anılarıyla anacak.

" Brahms'ı Sever Misiniz? " 20 Nisan Pazartesi

Keman sanatçısı Pelin Halkacı AKIN ve piyanist İris ŞENTÜRKER Brahms'ın eserlerinden oluşan bir dinleti ile müzikseverlere güzel bir akşam yaşatacak. Müzik yazarı ve müzisyen Aydın BÜKE yönetiminde Brahms'ın eserleri ve yaşamı hakkında sanatçılarla sohbet edilecek.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
"Martı Klasikleri” kaldığı yerden devam ediyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN