Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İstanbul’un ressamı Ned Pamphilon’un sergisi sanatseverlerle

Giriş Tarihi: 15.12.2014 19:50
İstanbul’un ressamı Ned Pamphilon’un sergisi sanatseverlerle
Birbirinden renkli İstanbul resimleri ve Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Atatürk'e duyduğu hayranlığıyla yaptığı Atatürk temalı resimleriyle sanatseverlerin yakından tanıdığı İngiliz ressam Ned Pamphilon'un yeni eserlerinden oluşan "Ned'in 7 Renkli Dünyası: İstanbul" resim sergisi Point Hotel Barbaros'un içindeki Piola'da, 'Art Inside Piola' sanat etkinlikleri çerçevesinde düzenleniyor.

2014'e renkli bir veda ederek yeni yılın ilk haftalarını İstanbul'un 7 rengi ile birlikte karşılamak isteyen sanatseverler 09 Aralık 2014 – 20 Ocak 2015 tarihleri arasında sergiyi Piola'da ücretsiz olarak gezebilecekler. İstanbul için en fazla eser üreten yabancı ressamlardan birisi olan Ned Pamphilon'un yeni sergisinde İstanbul'un 7 rengi Ned'in farklı yorumlarıyla buluşuyor. Kızkulesi, Beyoğlu tramvayının yanısıra İstanbul Boğazı'nın renkli büyüsü ile, bir kıtadan diğer kıtaya her gün yolculuk yapan İstanbulluların renkli dünyası yine Ned'in tuvalindeki yerini alıyor.

2014 yılı içinde 5. sergisini düzenleyen ve sergi öncesinde açıklamalarda bulunan Ned Pamphilon: "Türk Halkı'nın kendisine gösterdiği ilgi nedeniyle tüm sanatseverlere teşekkür etme zamanın geldiğini ve bu teşekkürü de henüz planlama safhasında olan "Büyük Türkiye 2015" sergisi ile önümüzdeki yıl sonunda İstanbul'da düzenleyeceği sanat faaliyeti ile gerçekleştireceğini belirtiyor. Eserlerini akrilik boyama tekniği ile renklere bürüyen İngiliz Ressam "Ned Pamphilon Akademi'nin" İstanbul'da faaliyetlerine yakın bir zamanda başlayacağının da müjdesini hayranlarıyla paylaşıyor.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İstanbul’un ressamı Ned Pamphilon’un sergisi sanatseverlerle
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN