Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Şehir tiyatrolarından yeni çoçuk oyunu

Giriş Tarihi: 23.12.2014 10:45
Şehir tiyatrolarından yeni çoçuk oyunu

100. yılını kutlayan İBB Şehir Tiyatroları, Bir Gün Ayakkabımın Teki adlı çocuk oyununu seyirciyle buluşturuyor.

Derya Yıldırım'ın yazdığı Özgür Tanık'ın yönettiği Bir Gün Ayakkabım Teki, 25 Aralık 2014 tarihinde Kağıthane Küçük Kemal Çocuk Tiyatrosu Sahnesi'nde…

Bir mutfak… Her yer dağınık… Oyuncu bu dağınıklığı toplamaya çalışırken çeşitli sakarlıklarla daha çok dağıtır. En sonunda ayakkabısının sol tekini giyer, sağ teki yoktur. Meraklı, Soltek'e Sağtek'in gittiğini söyler. Soltek onun kendisini bırakarak gittiğine inanmaz, çünkü ayakkabılar bir çift olarak kullanılır.

Meraklı tek bacaklı korsanın resmini göstererek Sağtek'in tek bir ayakkabıya ihtiyacı olan Kaptan Cook'un yanına gittiğini söyler. Meraklı Sağtek'in yolculuk sırasında başından geçenleri anlatır. Soltek, Sağtek gibi anlatılan hikayeyi canlandırır. Oyuncu bu sırada Sağtek'i bulur. Soltek, Sağtek'i gördüğü için çok mutlu olur. Sağtek uyuyakaldığı için geç kalmıştır. Soltek ve Sağtek artık birliktedir.

Derya Yıldırım/Derya Çetinel'in rol aldığı oyunun dramaturjisi Sinem Özlek, sahne ve kostüm tasarımı Eylül Gürcan, müziği Uskan Çelebi, ışık tasarımı Mahmut Özdemir, efekt tasarımı ise Yunus Nalcı'ya ait.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Şehir tiyatrolarından yeni çoçuk oyunu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN