Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ünlü aktör, Müslüman olmayı düşünüyor

İrlandalı ünlü aktör , İstanbul'a yaptığı ziyarette İslamiyet'ten çok etkilendiğini belirtti. Neeson, İslam dininin insanı kendisine çeken bir özelliği olduğunu söyleyerek, "Ona hiçbir sorun olmadan sarılabilirim" dedi.

Giriş Tarihi: 28.12.2014 16:19
Ünlü aktör, Müslüman olmayı düşünüyor
İrlandalı aktör , İstanbul'a yaptığı geziden çok etkilendiğini belirterek, İslam dinine geçmeyi düşündüğünü açıkladı.

Neeson Daly Mail'e verdiği özel bir röportajda İstanbul'a yaptığı bir ziyarette İslam dininden çok etkilendiğini vurguladı. " İslam dininin insanı kendisine çeken bir özelliği var, Müslümanların dua şekli sizin ruhunuza hitap ediyor" açıklaması yapan Liam Neeson "Ona hiçbir sorun olmadan sarılabilirim" dedi.

Daha önce de benzer açıklamalar yapan İrlandalı aktör, "Günde beş kere dua etmeniz için ezan okunuyor, ilk hafta alışık olmadığınızdan bu durum sizi deliye çevirebilir ancak kısa sürede ezan sesi ruhunuzun derinliklerine girmeye başardığında dünyanın en güzel şeyi olduğunu farkediyorsunuz " diye konuştu.

İstanbul'da 4 binden fazla cami bulunduğunu da hatırlatan Liam Neeson, bazılarının sizi şaşkına çevirecek düzeyde güzellik taşıdığını, bunun bile İslam dinini seçmesi için yeterli olacağını ifade etti.

62 yaşında olan Neeson bir Katolik gibi eğitildiğini de hatırlatarak her zaman kendi kendisine bu dünyaya ne yapmak için geldiğinin sorusunu yönelttiğini belirtti.
BUGÜN NELER OLDU
BENZER HABERLER
ARKADAŞINA GÖNDER
Ünlü aktör, Müslüman olmayı düşünüyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN