Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Gönül başka söyler jüri başka seçer

Oscar Ödülleri için tahmin yapanlar "bence kazanmalı" ve "kazanacak" diye iki ayrı liste hazırlıyor. Yorumculara göre bu yıl favori film yok ve Oscar jürisinin tercihlerini sübjektif kriterler ile lobi faaliyetleri belirliyor

Giriş Tarihi: 22.2.2015
Gönül başka söyler jüri başka seçer
Haftalardır dünyanın dört köşesinde Oscar Ödülleri'ni kimlerin alacağı konuşuldu, herkes kendi favorilerini belirleyip listesini bir kenara koydu. Bu gece tüm sorular yanıtını bulacak. 87'nci Oscar Ödülleri Hollywood'daki tarihi Dolby Tiyatrosu'nda sahiplerini bulacak. New York Times'a göre bu yıl özellikle 'en iyi film' ve , 'en iyi aktör' dalında kafalar karışık. Önceki yıllardaki gibi üzerinde görüş birliğine varılan bir favori yok. Rolling Stones dergisine göre 'En iyi Film' oscarı favorilerden 'Boyhood' filmine verilmeli. Ancak eski bir oyuncunun hikayesini anlatması açısından sinema çevrelerine daha yakın gelebilecek 'Birdman' filmi Oscar jürisinin tercihi olacak. 'Büyük Budapeşte Oteli' sinematografik açıdan düşünüldüğünde Oscar'ı almayı hak eden tek film. Ancak Oscar jürisinin bu filme sıcak bakmadığını söyleyenler çoğunlukta. 'En iyi aktör' kategorisi en çok soru işareti olan bölüm. Nitekim üzerine en çok bahis oynanan, Stephan Hawking'i beyaz perdeye güçlü bir performansla yansıtan Eddie Redmayne birçok sinema eleştirmenine göre Oscar'ı hakediyor. Ancak oyunun yaşının genç olmasının Oscar jürisini Redmayne'a ödül vermekten uzak tutacağı yorumları yapılıyor. Eleştirmenlerin ilk ismi olmamasına rağmen Michael Keaton jüriden Oscar'ı kapacak gibi görünüyor. Herkesin üzerinde görüş birliğine vardığı tek aday ise J.K. Simmons. Simmons, Whiplash filmindeki rolüyle "En iyi yardımcı erkek oyuncu" dalında herkesin tartışılmaz favorisi.

CESAR KOLEKSİYONCUSU: TİMBUKTU

"Fransa'nın Oscar'ı" olarak bilinen Cesar Sinema Ödülleri, Paris'te düzenlenen törenle sahiplerini buldu. Bu yıl 40'ıncısı düzenlenen törende Moritanyalı Abdurrahman Sisako'nun çektiği "Timbuktu (Kuşların Matemi)" adlı film, ödülleri adeta sildi süpürdü. Timbuktu, "en iyi film", "en iyi yönetmen", "en iyi senaryo", "en iyi montaj", "en iyi ses", "en iyi görüntü" ve "en iyi müzik" dallarında toplam 7 ödül aldı. Törende Sean Penn'e de onur ödülü verildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Gönül başka söyler jüri başka seçer
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN