Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Eylül’de izleyicinin tercihi salonlar oldu

Bu ay sinema, konser ve tiyatro başta olmak üzere sahne sanatları büyük ilgi görürken, bu durum yapılan araştırmalara toplamda 20 bine yakın haber olarak yansıdı.

Giriş Tarihi: 26.10.2015 16:18
Eylül’de izleyicinin tercihi salonlar oldu

Medya takip ajansı Interpress tarafından Eylül ayında yapılan araştırmaya göre, ulusal ve yerel basında, kültür ve sanatla ilgili toplam 28 bin 360 haberin yer aldığı belirlendi. Bu haberler içinde sahne sanatları, sergi ve edebiyat dalında haberlerin ağırlıklı olması dikkat çekerken, sinema ve konser haberlerinin de öne çıkan diğer başlıklar oldu saptandı.

Interpress'in yapmış olduğu araştırmada, geçen Eylül ayında tiyatro, opera, bale ve müzikal gibi sahne sanatları 6 bin 60 haberle gündeme gelirken, yazılı basında resim, heykel, fotoğraf ve bienal sergilerini kapsayan 3 bin 713 haberin yer aldığı saptandı. Edebiyat ile ilgili ise kitap, şiir ve söyleşi konularında 10 bine yakın haber yayınlandığı tespit edildi.

Ulusal, bölgesel ve yerel iki bine yakın gazete ile dergiyi kapsayan aynı inceleme sonuçlarına göre, geçen ay yazılı basında sinema 5 bin 461 haber ile yer alırken, konserler de toplam 3 bin 230 kez, yayınlanan haberlere konu oldu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Eylül’de izleyicinin tercihi salonlar oldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN