Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Panik Atak Mahir Atak Oyunu Cezaevinde!

Yönetmenliğini Kötü Şair Şerafettin Kaya’nın yaptığı, Panik Atak Mahir Atak oyunu 23 Kasım ‘da Denizli Bozkurt Kadın Açık Cezaevinde kadın hükümlülerle buluşacak. Sosyal Sorumluluk Proje Kapsamında kadın hükümlüler için sahne alacak olan Cibali oyuncuların masrafı Yönetmen Şerafettin Kaya’nın emekli maaşından karşılanacak. Denizli Kadın Açık Cezaevi Müdiresi Meltem Babaoğlu, müzik gruplarını da sosyal sorumluluk projesi kapsamında cezaevine konser için davet etti.

Giriş Tarihi: 11.11.2015 10:44 Güncelleme Tarihi: 11.11.2015 10:51
Panik Atak Mahir Atak Oyunu Cezaevinde!
Yönetmenliğini Kötü Şair Şerafettin Kaya'nın yaptığı' Panik Atak Mahir Atak' oyunu 23 Kasım 'da Denizli Bozkurt Açık Cezaevinde kadınlarla buluşacak. Sosyal Sorumluluk Proje kapsamında oyunu hükümlü kadınlarla buluşturacak olan Cibali Oyuncularının Yönetmeni Şerafettin Kaya, emekli maaşı ile oyunun Denizli'deki masraflarını karşılayacağını açıkladı. 3 yıldır Türkiye'nin bir çok ilinde kadın izleyicilerle buluşan Panik Atak Mahir Atak yılbaşından sonra yurt dışında da sahne alacak. İzleyicilerinin önemli kısmı kadın olduğunu aktaran Kaya, 'Cezaevinde kadınlara Panik Atak mahir Atak Oyunu ile kadın arkadaşların moral motivasyonunu yükselteceğimiz için memnunuz. Oyunu kadınlar için yazdım. İlgi gördü. Cezaevindeki hükümlü kadınlarında beğeneceğini düşünüyorum' dedi.

Denizli Bozkurt Kadın Açık Cezaevi Müdiresi Meltem Babaoğlu, ilk defa İstanbul'dan bir tiyatro grubunun hükümlü kadınlarla buluşacağını belirtti. Tanınmış oyuncu grubunun kadınları rahatlatacağını aktaran Babaoğlu' Panik Atak mahir Atak oyunu kadınları rahatlatacak, morallerini yükseltecek. Psikolojik olarak nefes aldıracak bu oyun kadın hükümlülere. Konu zaten kadınları anlatıyor. Konunun burada ki kadınlarla direk bağlantısı var. Cibali Oyuncularına fedakârlıklarından dolayı teşekkür ederim. Müzik gruplarını da cezaevine bekliyoruz. Bir günlerini bize ayırsınlar' diye konuştu.

Cibali Oyuncuları Yönetmeni Kötü Şair Şerafettin Kaya, Kültür Bakanlığı Güzel Sanatlar Genel Müdürlüğünden gereken ilgiyi göremediklerini belirtti. Kaya, 'Arkadaşlarımı emekli maaşım ile Denizli'ye götürüyorum. Bu işleri Sosyal Sorumluluk Projesi Kapsamında yapıyorum. Şikâyetçi değilim ama adalet terazisinin düzgün işlemesinden yanayım. 3 yıldır Türkiye'de Yurt dışında sahne alıyoruz. Yurt dışında gördüğümüz ilgiyi kendi ülkemde ki Kültür Bakanlığından da görmek istiyorum.

Teklif gelmesi halinde oyunu başka kadın cezaevlerinde oynayabileceklerini aktaran Kaya, kadın mahkumlarla dayanışmanın önemine vurgu yaptıktan sonra' Suçları ne olursa olsun. Mahkûmlarda insan. Tiyatro ve müzik grupları her ay bir cezaevine gitse cezaevindeki gerilimler en aza iner' diye konuştu.

Hayata Direnen Kadınlar

Oyunda 7 karakter var. Mahir Atak karakterin dışındaki karakterlerin hepsi kadın. Hayata direnen, ekonomik durumu düşük, sosyal duyarlılığı yüksek bir garson, evli bir adama âşık , lüks yaşam hevesleyen bir kadın, ailesiz büyüyen, madde bağımlılığı atlatan bir kız, bütün dünyayı dolaşsa da kendini yerele yönlendiren bir kadın. Hepsi Panik Atak hastası. Belli dönemde kendi çıkarlarını ön planda tutmuş, insanları kullanmış, sonrada yalnızlaşmış, bundan kurtulmak için kendini dışarıya atan Mahir Atak bu insanlarla kesişiyor.

Panik Atak Mahir Atak'ın Oyuncu Kadrosu:
Pelin Tokat, Başak Hopa, Serap Bektaş, Berna Solmaz, Sinem Konca, Emel Oval, Mehmet Elmas, Şerafettin Kaya


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Panik Atak Mahir Atak Oyunu Cezaevinde!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN