Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Resimden çiniye karma sergi İstanbul'da açıldı

İstanbul'da Best Western Plus The President Hotel'de açılan çini minyatür tezhip ve ebru gibi eserlerden oluşan sergi sanatseverlerin beğenisine sunuldu.

Giriş Tarihi: 11.12.2015 16:33
Resimden çiniye karma sergi İstanbul'da açıldı

Farklı sanat dallarında eser veren sanatçıların karma sergisi, İstanbul'da ziyarete açıldı.

Beyazıt'taki Best Western Plus The President Hotel'de açılan sergide, Ayşe Birsen İlter, Gülay Aytan ve Saim Altuncu'nun resim, Canan Harmancı Demirel ve Serap Derinkök'ün minyatür, Emel Gemici'nin çini, Eda Şahan'ın tezhip, Hikmet Barutçugil'in ebru, Orçun İlter ve Zehra Çobanlı'nın seramik eserleri sanatseverlerin beğenisine sunuldu.

Suluboya resimleriyle sergiye katılan ressam Gülay Aytan, 20 yıldan beri resim yaptığını belirterek, daha çok İstanbul üzerine eserler verdiğini, duygularını İstanbul'un kalabalık caddelerini, teknelerini ve insanlarını resme dökerek ifade ettiğini dile getirdi.

Ressam Aytan, eserlerinde kendi iç dünyasını yansıttığını bu nedenle sanatseverlerin eserlerinde mutlulukla hüznü bir arada gördüğünü söyledi.

Realist bir ressam olduğunu ifade eden Aytan, resme o andaki duyguyu yansıtmanın önemli olduğunu ve resim yapmaktan çok mutluluk duyduğunu vurguladı.

Aytan, sanat hayatı boyunca 20'den fazla sergi açtığını kaydederek, Türkiye'de sanat eğitimi yeterli olmadığı için özellikle resim sanatının geniş kitleler tarafından beklenen ilgiyi görmediğini savundu.

17 Aralık'a kadar açık kalacak sergide sanatçılar, ziyaretçilere atölye çalışmalarını da sergileyecek.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Resimden çiniye karma sergi İstanbul'da açıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN