"Ege'de Umut" fotoğraf sergisi açıldı

Sahil Güvenlik Komutanlığı ile Türkiye Emekli Subaylar Derneği tarafından düzenlenen "Ege'de Umut" adlı fotoğraf sergisi Deniz Müzesi'nde sanatseverlerin beğenisine sunuldu.

Giriş Tarihi: 15.12.2015 17:30
Ege'de Umut fotoğraf sergisi açıldı

Sahil Güvenlik Komutanlığı ile Türkiye Emekli Subaylar Derneği () tarafından hazırlanan "Ege'de Umut" adlı fotoğraf sergisi, Deniz Müzesi'nde açıldı.

TESUD Başkanı , serginin açılışında yaptığı konuşmada, Sahil Güvenlik Komutanlığı ekiplerinin, insanlık dramı yaşanan ülkelerin evlatlarını ölümün soğuk yüzünden kurtarmaya çalıştığını söyledi.

Serginin, Sahil Güvenlik Komutanlığı'nın düzensiz göçün engellenmesi için icra ettiği görevlere ilişkin fotoğraflardan oluştuğunu belirten Karakuş, sergiyi göçmenlerin yaşadıkları sıkıntıları anlatmak amacıyla hazırladıklarını anlattı.

İnsan haklarının daha iyi noktalara taşınması gerekirken daha fazla çiğnendiği anlatan Karakuş, "Bütün dünyaya demokrasiyi getireceklerini, kendilerinin gelişmiş olduğunu söyleyen ülkeler, dünyada demokrasi, barış ve özgürlükleri katletmişlerdir. Afrika ve Orta Doğu'da açlık ve susuzlukla mücadele eden garibanlar, Avrupa ülkelerine geçmek isterken Akdeniz ve Ege'nin soğuk sularında boğulmaktadır" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
"Ege'de Umut" fotoğraf sergisi açıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN