Amatör fotoğrafçılar 'Mevlana Çiçeği'ni arıyor

Kırşehir'de, 2007'de yakınlarında fotoğraflanan semazen figürlü nun benzerini görüntülemek isteyen fotoğrafçılar, 8 yıldır mücadele ediyor.

Giriş Tarihi: 17.12.2015 12:38 Güncelleme Tarihi: 17.12.2015 12:41
Amatör fotoğrafçılar 'Mevlana Çiçeği'ni arıyor

Kırşehir ve çevresindeki amatör fotoğrafçılar, UNESCO'nun Mevlana Yılı ilan ettiği 2007'de yakınlarında fotoğraflanan ve bir daha benzerine rastlanmayan semazen figürlü nu yeniden görüntüleyebilmek için uğraşıyor.

Seyfe Gölü Ekoloji Derneği Başkanı ve amatör fotoğrafçı Ömer Çetiner AA muhabirine yaptığı açıklamada, sütleğen otundaki semazen figürlerini 2007'deki Mevlana Haftası'nda görüntülediğini söyledi. Benzeri bir daha fotoğraflanamayan sütleğen otunu noter kanalıyla tescil ettirdiğini ve adını "Mevlana Çiçeği" koyduğunu aktardı.

Fotoğrafın zamanla sosyal medyada ve internet ortamında büyük beğeni topladığını dile getiren Çetiner, Kırşehir ve çevresindeki amatör fotoğrafçıların benzer bir görüntü yakalayabilmek için harekete geçtiğini anlattı.

Çetiner, şöyle devam etti:

"İlimiz ve çevresinden 15 amatör fotoğrafçı, 8 yıl önce Seyfe Gölü çevresinde çektiğim semazen figürlü sütleğen otunun fotoğrafını yakalayabilmek için mücadele ediyor. Evinin bahçesine sütleğen otu ekip gelişimini takip ederek o fotoğrafı yakalamak isteyenler oldu. Ben dahil kimse o fotoğrafın benzerini çekemedi."

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Amatör fotoğrafçılar 'Mevlana Çiçeği'ni arıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN