Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Giriş Tarihi: 28.12.2015 10:05 Güncelleme Tarihi: 28.12.2015 13:03
'Alemlere Rahmet Kısa Film Yarışması' ödülleri verildi

Siyer Vakfı tarafından bu yıl ikincisi düzenlenen ""nın ödül töreni gerçekleşti.

Haliç Kongre Merkezi'nde düzenlenen törende konuşan Siyer Vakfı Başkanı , "Asr-ı Saadet eczanesinden reçeteler bulma inancında olan Siyer Vakfımız, kurulduğu 2010 yılından beri, alemlere rahmet olarak gönderilen Hazreti Peygamber Efendimiz'i daha yakından tanımak, anlamak, kavramak ve onun kutlu beyanlarını hayatlarımıza katabilmek gayesiyle çalışmalarını aralıksız sürdürmektedir" dedi.

Yarışmaya katılan filmlerden Yunus Namaz'ın yönettiği "Masumiyetin Düşüşü" birincilik, Murat Bozkurt'un "Anne ve Çocuk" filmi ikincilik, Mehmet Şerif Karakoyun'un "Kıyamet Şehri Arayış" filmi ise üçüncülük ödülünün sahibi oldu.

Yönetmenliğini Orhan İnce'nin üstlendiği "Adem Başaran" filmi mansiyon ödülüne hak kazanırken, Seda Kaya "Bir Senaryo Yaratmak" ile Es Medya Ödülü'ne, Şenol Çöm ise "Gün Batarken" ile Jüri Özel Ödülü'ne layık görüldü.

Törende usta tiyatrocu Hasan Nail Canat adına eşi Sevim Canat'a 'Onur Ödülü' verilirken, yarışmanın ana sponsoru ES Medya'nın Yönetim Kurulu Başkanı Ethem Sancak'a plaket takdim edildi.

FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYIN

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Alemlere Rahmet Kısa Film Yarışması' ödülleri verildi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN