Türkiye'nin en iyi haber sitesi

''ne

, geçtiğimiz gün fragmanı yayınlanan ‘' isimli sinema ini ye aldıklarını söyleyerek, “Kültür faaliyetleri desteklenmelidir ama kültür faaliyetleri küfür faaliyetine dönerse desteklenmez dedi.

Giriş Tarihi: 27.1.2016 15:49 Güncelleme Tarihi: 27.1.2016 15:50
'Dedemin Fişi'ne inceleme

Geçtiğimiz günlerde vizyona giren '' isimli sinema indeki 'yi küçük düşürücü bazı sahnelerin olduğu yönündeki tepkilerin ardından filmi ye aldıklarını söyleyen , bir kenti küçük düşürücü bir tanımlama varsa yapılması gerekenlerin olduğunu söyledi.

Bakan Elitaş, "Bir şey duydum, tam ne olduğunu anlayamadım ama bir filmle ilgili fragman varmış. Bu fragmanı izleme imkanı bulamadım. Arkadaşlarıma talimat verdim şimdi, izleyip burada eğer bir ilin hak etmediği bir şekilde kötü propagandası yapılıyorsa dünya tarafından marka haline gelmiş, Kayseri ile özdeşleşmiş bir ürünün böylesine kötü bir şekilde yapıldığı, olmayan bir şekilde rezil edecek bir anlamda yapıldığı bir şey var ise ticaret kurallarına da aykırı bir durumdur. Çünkü Kayseri'nin en önemli ticari ürünlerinden birisi pastırma ve ile ilgili bir konu.

Konuyu arkadaşlarım inceliyor. İnceledikten sonra öyle bir yanlış varsa, farklı bir intiba uyandıracak durum varsa Kültür Bakanlığı nezdinde hem de Ekonomi Bakanlığı olarak gerekli girişimleri yapmak zorundayız. Hiçbir ile, mahalleye, eve, aileye hakaret etme hakkı yok. Bugün başarılarıyla, ticari ahlakıyla hakikaten başımızı dik tutan, göğsümüzü kabartan Kayserililerle övünç duyduğumuz bir sürede bizimle ilgili yapılan eğer ahlak dışı bir tanımlama varsa onunla ilgili yapmamız gereken işler vardır diye düşünüyorum. Diliyorum ki söylendiği gibi değildir, bir sanat faaliyetini engellemek adına değil sadece bir ilin ticari görünümünü ve adını, markasını; adıyla, markasıyla olan bir pozisyonu bir ile kara leke çalınmaysa onunla ilgili 'dur' dememiz gerekir. Sanat muhakkak ki doğrudur, her zaman destek verilir, kültür faaliyetleri desteklenmelidir ama kültür faaliyetleri küfür faaliyetine dönerse desteklenmez. Umuyorum ki arkadaşlarımızın yaptığı inceleme sonrasında fragmandaki gibi değildir, gereği neyse yapacağız, yapmalarını söyleyeceğiz " diye konuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Dedemin Fişi'ne inceleme
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN