Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Zorlu PSM'de Şubat da sımsıcak

‘Vestel Gururla Yerli Konserleri’ kapsamında, Zorlu Performans Sanatları Merkezi’nde, Atlantis işbirliğiyle 2 Şubat’ta Burhan Öçal & Borusan Quartet, 9 Şubat’ta Kuzey’in oğlu Volkan Konak, 16 Şubat Şevval Sam & Kurtalan Ekpres ve 23 Şubat’ta ise Ayhan Sicimoğlu’s Mambo Delight ile devam edecek.

Giriş Tarihi: 8.2.2016 13:15 Güncelleme Tarihi: 8.2.2016 13:17
Zorlu PSM'de Şubat da sımsıcak
Ülkemizin önemli bestecilerinden, vurmalı çalgılar virtüözü ve darbuka ustası Öçal, Türkiye'de çağdaş kültür ve müzik dünyasına yön verenlerin başında geliyor. Değişik müzik stillerine olan merakı ve coşkusu sayesinde uluslararası çapta bir müzisyen olan Burhan Öçal kendine has üslübuyla bu sefer de 'Vestel Gururla Yerli Konserlerinde' Zorlu PSM'de Borusan Quartet ile buluşuyor. Sanatçı aynı zamanda bugünlerde iki büyük orkestra eseri üzerinde de çalışıyor.

2005 yılında Prof. Gürer Aykal öncülüğünde kurulan Borusan Quartet; 2010 ICMEC Uluslarası Oda Müziği Topluluğu Yarışması'nda birinci olarak altın madalyanın sahibi olan bu ekiple beraber ' Vestel Gururla Yerli Konserlerinde' 1. Keman'da Esen Kıvrak, 2. Keman'da Olgu Kızılay, Viyola'da Efdal Altun ve Viyolonsel de ise Çağ Erçağ olarak yer alacak.

Volkan Konak; 9 Şubat Salı 2016

Karadeniz'in güçlü sesi Volkan Konak, 'Vestel Gururla Yerli Konserleri'nde bu sefer usta yorumu, kendine has üslubu, tatlı sohbeti ve hikayeleriyle izleyicilere tadına doyulmayacak bir gece yaşatacak.
Sanatçı 1993 yılında çıkardığı albümü Efulim'den, son albümü Manolya'ya; türkülerden
şiirlere kadar çok geniş yelpazede yepyeni bir repertuvarla izleyicileriyle buluşacak.

Şevval Sam&Kurtalan Ekpres;16 Şubat Salı 2016'Vestel Gururla Yerli Konserleri' 16 Şubat'ta Şevval Şam & Kurtalan Ekpres ile devam ediyor. İşte bu konser bir anlamda ustalara selam niteliğinde; Konserin 1.bölümünde Kurtalan Ekspres; Barış Manço, Cem Karaca ve Neşet Ertaş'ın en sevilen şarkıları ile ustalara selam niteliğinde parçalar seslendirecek.
Konserin ikinci bölümünde ise Şevval Sam Kurtalan Ekspres eşliğinde, ustaların eserlerine ek Aşık Veysel'e, en güzel Karadeniz türküleri ile Kazım Koyuncu'ya selam gönderecek parçalar söyleyecek.

Ayhan Sicimoğlu's Mambo Delight; 23 Şubat Salı 2016
Vestel Gururla Yerli Konserleri' serisi bu sefer de, Türkiye'nin en önde gelen perküsyon sanatçılarından biri olan Ayhan Sicimoğlu ile buluşturuyor. Turcolatino müzik üzerine kurulu bir dünya grubu olan "Ayhan Sicimoğlu's Mambo Delight" Afro-Karayip ve Güney Amerika latin ezgilerini Türk müziği altyapısıyla birleştirerek tadına alışık olduğumuz melodileri dayanılmaz ritimler ile süsleyecek. Hastası olacağınız bu konser yüzünüzde gülümseme ve ruhunuzda tatlı bir esinti bırakacak.


Burhan Öçal&Borusan Quartet:
Tarih: 2 Şubat Salı
Saat: 21:00
Bilet Fiyatı: 1.kategori:75TL , 2.kategori: 60 TL
Mekan: Zorlu Performans Sanatları Merkezi, Drama Sahnesi

Volkan Konak;
Tarih: 9 Şubat Salı
Saat:21:00
Bilet fiyatları: Protokol:180 TL, 1.kategori:150 TL, 2.kategori:130 TL, 3.kategori:110 TL,
4.kategori:90 TL, 5.kategori:70 TL
Mekan: Zorlu Perfromans Sanatları Merkezi, Ana Tiyatro

Şevval Sam & Kurtalan Ekspres:
Tarih: 16 Şubat
Saat:21:00
Bileti fiyatları:1.kategori:110 TL, 2.kategori:90 TL, 3.kategori:70 TL, 4.kategori:50 TL,
5.kategori:40 TL
Mekan: Zorlu Performans Sanatları Merkezi, Ana Tiyatro

Ayhan Sicimoğlu's Mambo Delight:
Tarih: 23 Şubat Salı
Saat:21:00
Bilet fiyatları: 1.kategori:75 TL, 2.kategori: 60 TL, Öğrenci; 40 TL
Mekan: Zorlu Performans Sanatları Merkezi, Drama Sahnesi
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Zorlu PSM'de Şubat da sımsıcak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN