Türkiye'nin en iyi haber sitesi

2. Baklava ödülleri verildi

Hasan Kalyoncu Üniversitesi tarafından bu yıl ikincisi düzenlenen Baklava Film Festivali’nde dereceye giren eserlerin sahiplerine ödülleri görkemli bir törenle verildi

Giriş Tarihi: 28.5.2016
2. Altın Baklava ödülleri verildi
Hasan Kalyoncu Üniversitesi (HKÜ) Baklava Film Festivali, 2. yılında 85 filmin yarıştığı büyük bir sanat şölenine dönüştü. Festvial kapmasındaki film yarışmasında dereceye girenlere ödülleri dün akşam törenle verildi. HKÜ Konferans Salonu'nda gerçekleştirilen törende konuşan HKÜ Rektörü Prof. Dr. Tamer Yılmaz, "Geçen yıl bölgemizde bir ilk olarak başlattığımız festival bizim için önemli. Bir üniversitenin gelişmişliğinin ölçütleri arasında sanat, sinema, müzik de gelir. Üniversitemiz bünyesinde sürekli gelişen bir bölümümüz var; Görsel İletişim Tasarım. Bölgenin en iyi Güzel Sanatlar Fakültesi'ni oluşturmaya çalışıyoruz. Gaziantep'in kültür-sanat hayatına önemli katkılar sağlıyoruz. Bu festivalle ülkemizin sanat değerlerini öğrencilerimiz ve sanatseverlerle buluşturmaya çalışıyoruz. Festivalin daha çok başarılı olması ve büyümesi için çaba sarf edeceğiz" dedi. Törende yarışmada ödüle layık görülen eserlerin kısa gösterimi yapıldı. Jüri başkanlığını Prof. Dr. Edibe Sözen'in yaptığı yarışmanın jüri üyeleri ise Aytekin Çakmacı, Dilek Takımcı, Nesibe Bat ve oyuncu Hüseyin Avni Danyal'dan oluştu. Kurmaca dalında Gökhan Altuntaş birinci, Turan Hasdalı ikinci, Orhan İnce üçüncülüğe, Enes Polat ise mansiyon ödülüne layık görüldü. Mustafa Koçoğlu'nun birinci olduğu belgesel dalında, Baran Vardar ikinci, Bedirhan Dökmenoğlu üçüncü seçildi. Koray Söğüt ise mansiyon ödülü kazandı.

ÖLEN YARIŞMACIYA VEFA
Yarışmaya müracaat ettikten sonra kazasında hayatını kaybeden Yakındoğu Üniversitesi son sınıf öğrencisi Serkan Erkök'ün yönetmenliğini yaptığı " dışında vurdular beni" filmi, galaya damga vurdu. Yaklaşık bir hafta önce vefat eden Erkök'ün filmine akademinin özel ödülü verildiği anons edildi. Ödülü ise Erkök'ün sınıf arkadaşı Gökalp Yamen aldı. Yamen, Hasan Kalyoncu Üniversitesi Vekili Haluk Kalyoncu'nun elinden ödülü alırken, "İyi akşamlar bu ödülü Serkan kardeşimiz adına alıyorum. Bu filmi ona atfediyoruz. Herkesin mezun olmak, sinemacı ya da yönetmen olmak gibi hayali vardır. Serkan kardeşimiz de 2 hafta sonra mezun olacaktı. Onun da yer aldığı film, bu özel ödülünü aldı. Ama trafik kazasında hayatını kaybetti" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
2. Altın Baklava ödülleri verildi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN