'Çizgilerle 40 Hadis-i Şerif' si açıldı

Giriş Tarihi: 7.6.2016 14:18
'Çizgilerle 40 Hadis-i Şerif' sergisi açıldı

Hasan Aycın'ın çizgi çalışmalarının yer aldığı "Çizgilerle 40 Hadis-i Şerif" si İstanbullu sanatseverlerle buluştu.

Hasan Aycın'ın çizgi çalışmalarının yer aldığı "Çizgilerle 40 Hadis-i Şerif" si İstanbullu sanatseverlerle buluştu.

Güçlü Sosyal Gelim Gençlik ve Spor Kulübü Derneği (GÜÇLÜDER) ile Son Peygamber Platformu iş birliğince düzenlenen sergi Taksim Metrosu Pasaj 1'de sanatseverlerin beğenisine sunuldu.

Sergiye ilişkin AA muhabirine açıklamada bulunan proje koordinatörü Mehmet , serginin, bu sene Zinde Gençlik, Spor ve İzcilik Kulübü ile Son Peygamber Platformu tarafından 4'üncüsü düzenlenen "Ufka Yolculuk Kültür Yarışması" kapsamında gerçekleştirildiğini anlattı.

Koç, şunları söyledi:

"Sergiyi Taksim'den sonra Yenikapı'da da açmayı düşünüyoruz. Sergideki çizimler Hasan Aycın'a ait. Çizimlerin telif ve izinleri kendisinden alındıktan sonra sergiyi hazırladık. Bu seneki 'Ufka Yolculuk' yarışmasının ikinci bir ayağı olarak insanlara sunuyoruz. Yarışmanın teması da bu sene hadis üzerine oldu. Bu sergiyle de Peygamber Efendimizin hadislerini daha çok kişiye ulaştırmak istiyoruz."

Dernek olarak yarışma ve sergi çalışmaları dışında spor faaliyetlerinde de bulunduklarını aktaran Koç, sergiyi yakın tarihte Yenikapı'da sergilemek istedikleri bilgisini verdi.

"Çizgilerle 40 Hadis-i Şerif" sergisi, 12 Haziran'a kadar görülebilecek.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Çizgilerle 40 Hadis-i Şerif' sergisi açıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN