Türkiye’yi şairler anlatıyor

Giriş Tarihi: 6.8.2017
Türkiye’yi şairler anlatıyor

Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın hazırladığı Türkiye’yi tanıtan “Home of Poetry” adlı filmin metni, ve Attila İlhan gibi şairlerin dizelerinden oluşuyor

Kültür ve Turizm Bakanlığı'nca, Türkiye'nin küresel turizm kampanyası "Turkey Home" kapsamında hazırlanan uluslararası tanıtım filmi "Home of Poetry" bakanlığın sosyal medya hesapları üzerinden yayımlanmaya başlandı. 3 dakika 38 saniyelik bir genel tanıtım filminin yanı sıra, 60'ar saniyelik üç filmin de yer aldığı Home of Poetry projesinin çekim ve kurgu aşaması, yaklaşık 4 aylık bir çalışmayla, 12 şehirde ve çeşitli ilçelerde gerçekleştirildi. Filmde, bir kitapseverin, kütüphanede bir Türk şiiri antolojisi kitabını eline alması üzerine daha önceki yıllarda Türkiye'de ailesiyle birlikte yaptığı tatilleri anımsaması Türk şairlerinin dizeleriyle anlatılıyor. Ailenin Türkiye'ye yaptığı ziyaretlerde gezdikleri tarihi, doğal güzellikler, kültürel ve gastronomik zenginlikler, yaşadıkları güzel anılarla harmanlanarak film boyunca yüksek çözünürlüklü ve kaliteli görüntülerle izleyiciye aktarılıyor.

Tanıtım filminde kullanılan metin, Enis Batur, Erdem Bayazıt, İlhan Berk, Yahya Kemal Beyatlı, , Fazıl Hüsnü Dağlarca, Bedri Rahmi Eyüboğlu, , Attila İlhan, Adnan Özer, Ziya Osman Saba, , Kemal Tahir, Ahmet Hamdi Tanpınar, Ömer Bedrettin Uşaklı ve Turgut Uyar'ın şiirlerindeki dizelerden oluşuyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Türkiye’yi şairler anlatıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN