Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İstanbul’da Bienal vakti

16 Eylül- arasında düzenlenecek “İyi Bir Komşu” başlığını taşıyan 15. İstanbul Bienali’nin açılış töreni, önceki akşam ’nde gerçekleştirdi

İstanbul’da Bienal vakti
İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından sponsorluğunda düzenlenen 15. İstanbul Bienali'nin açılış töreni, önceki akşam 'nde yapıldı. İKSV Bülent Eczacıbaşı, Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ömer M. Koç ve Fransa'nın Türkiye Büyükelçisi Charles Fries'nin ev sahipliğinde gerçekleştirilen törene; sanat ve iş dünyasından ünlü isimlerin yanı sıra uluslararası sanat çevrelerinden bienali takip etmek üzere gelen konuklar katıldı. Gecede, 2007- 2026 arasında bienal sponsorluğunu üstlenen Koç Holding'e bir teşekkür plaketi takdim edildi. Koç Holding adına teşekkür plaketini, Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ömer M. Koç aldı. İstanbul Bienali Direktörü Bige Örer'in organizasyona katkı sağlayan kuruluşlara ve davete katılan tüm konuklara teşekkürlerini sunduğu konuşmasının ardından bienalin küratörlüğünü üstlenen sanatçı ikilisi Elmgreen & Dragset de bir konuşma yaptı.


Bienalin kuratörlüğünü Elmgreen & Dragset üstlendi.

32 ÜLKEDEN 56 SANATÇI, 150 ESER
15. İstanbul Bienali, bu yıl 30'uncu yaşını kutlayacak. "İyi Bir Komşu" başlığını taşıyan bienalde, 32 ülkeden 56 sanatçının farklı coğrafya ve zaman dilimlerinden hikâyeler anlattığı 150 eseri sergilenecek. Galata Özel Rum İlköğretim Okulu, İstanbul Modern, Pera Müzesi, ARK Kültür, Yoğunluk Sanatçı Atölyesi ile Küçük Mustafa Paşa Hamamı olmak üzere birbirine yürüme mesafesinde altı komşu mekânda ücretsiz olarak ziyaretçilerini ağırlayacak olan bienal, 'a kadar sürecek.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İstanbul’da Bienal vakti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN