Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kısakürek anıldı

Edebiyatımızın en önemli şair ve yazarlarından Kısakürek için ölüm yıldönümünde kabri başında tören düzenlendi. Cumhurbaşkanı da üstadı şiiriyle andı

Giriş Tarihi: 26.5.2018
Necip Fazıl Kısakürek anıldı

Türk edebiyat tarihinde Baki'den sonra ikinci "Sultanu'ş Şuara" unvanına sahip üstat Necip Fazıl Kısakürek, vefatının 35. yıldönümünde Eyüp Sultan Mezarlığı'ndaki kabri başında anıldı.
Eyüp Sultan Belediyesi tarafından düzenlenen anma programında Kısakürek'in kabri başında Kuran-ı Kerim okunmasının ardından Eyüpsultan Müftüsü Mustafa Mestan dua ettirdi. Birçok vatandaş da Kısakürek'in kabrine gelerek Fatihalar okudu.Eyüpsultan Belediye Başkanı Remzi Aydın, Kısakürek'i tanıdığı için mutlu olduğunu ve 35 yıl önce Kısakürek'in cenazesinde bulunduğunu söyleyerek, "Necip Fazıl Türk Milleti için çok önemli bir isim. Üstat öncelikle bir fikir ve aksiyon adamıydı. Üstat, bugün dahi hayranlıkla okuduğumuz, dinlediğimiz, izlediğimiz roman, şiir, tiyatro oyunu gibi onlarca sanat eserini ortaya koydu" dedi.


ERDOĞAN'DAN ŞİİRLİ ANMA
Öte yandan Cumhurbaşkanı Erdoğan da üstat Necip Fazıl'ı sosyal medya hesabından bir şiiriyle andı. Erdoğan şunları yazdı: "Tohum saç, bitmezse toprak utansın! Hedefe varmayan mızrak utansın! Hey gidi küheylan koşmana bak sen! Çatlarsan, doğuran kısrak utansın! Mekânın cennet olsun Üstad..." 26 Mayıs 1904'te dünyaya gelen fikir adamı, şair ve yazar Necip Fazıl Kısakürek, doğumunun 114. yılında da çeşitli etkinliklerle yad edilecek.

Necip Fazıl Kısakürek, vefatının 35. yılında mezarı başında anıldı

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Necip Fazıl Kısakürek anıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN