Türkiye'nin en iyi haber sitesi

’de vizyona girecek

Türk Filmleri Haftası’nın ilk etkinliği olarak ’de sektör temsilcileri ve basın mensuplarına gösterilen “” tam not aldı. İzleyiciler üzerinde Ayla filminin yurtdışı gösterimlerine benzer bir etki yaratan film sonrası düzenlenen soru cevapta duygusal anlar yaşandı. ’la birlikte yabancı oyuncuların katıldığı söyleşide filmin İngiltere’de bir an önce vizyona girmesi gerektiğini söyleyen gazeteciler ve sektör temsilcileri; prodüksiyondan oyunculuğa, görüntü yönetiminden dekor ve kostümlere kadar çok etkilendiklerini belirttiler.

Giriş Tarihi: 25.3.2019 10:15 Güncelleme Tarihi: 25.3.2019 10:29
Türk İşi Dondurma İngiltere’de vizyona girecek

Anzak askerlerini savaşa katılmaya zorlayan kötü karakter Yüzbaşı Wayne olarak rol alan ve zoru başaran İngiliz aktör Will Thorp da soru yağmuruna tutuldu. Türkiye'nin Londra Başkonsolosu Çınar Ergin de davetliler arasındaydı.Türk İşi Dondurma, önümüzdeki haftalarda İngiltere'yle birlikte Avrupa'da da vizyona girecek.

TÜRKİYE'NİN LONDRA BAŞKONSOLOSU DA TÜRK İŞİ DONDURMA EKİBİNİ YALNIZ BIRAKMADI

Bu yıl Londra Yunus Emre Enstitüsü tarafından ikincisi düzenlenen Londra Türk Filmleri Haftası'nın açılışını Can Ulkay'ın yönettiği "Türk İşi Dondurma" yaptı. 24-30 Nisan tarihleri arasında düzenlenecek haftanın ilk etkinliği ve açılış filmi olarak sektör temsilcileri ile İngiliz basınına gösterilen film sonrası, Gazeteci Philip Bergson moderatörlüğünde soru cevap yapıldı. Türkiye'nin Londra Başkonsolosu Çınar Ergin de Türk İşi Dondurma ekibini yalnız bırakmadı.

Türk İşi Dondurma filminin fragmanı

Regent Street Cinema'da Yönetmen Can Ulkay, İngiliz aktör Will Thorp'la beraber, Will Thorp'la beraber, Marleen Mathews, Tristan Alexander, James Farley, Carl Warthon'ın katıldığı söyleşide filmden çok etkilendikleri söyleyen gazeteciler, İngiltere'de de bir an önce vizyona girmesi için çalışmalara başlanmasını istediler.

2. TÜRK FİLMLERİ HAFTASI

Konusundan güçlü prodüksiyona, müziklerinden görüntü yönetimine, oyunculuğa, dekor ve kostümlere kadar izleyenlerden tam not alan Türk işi Dondurma, savaşın en acımasız yönünün altını çizen Ayla'nın yurtdışı gösterimlerine denk bir iz bıraktı. Anzak askerlerini savaşa katılmaya zorlayan ve filmin kötü karakteri Will Thorp da soru yağmuruna tutuldu.

Avustralya'da yaşayan dondurmacı ve deveci iki Türk'ün hayatından esinlenerek sinemaya uyarlanan Türk İşi Dondurma, tek istedikleri ülkelerine dönmek olan iki yakın arkadaşın yaşadığı çıkmaza odaklanıyor. Ali Atay, Erkan Kolçak Köstendil ve Şebnem Bozoklu'nun başrolleri paylaştığı filmde Anzak askerlerinin ülkemiz topraklarına geleceğini haber alan Dondurmacı Mehmet ve Deveci Ali'nin vatanlarına dönmelerine izin verilmeyince, Avustralya'da yaşadıkları hüzünlü ama mizah unsurları barındıran mücadelelerini beyaz perdeye taşıyor. Türk işi Dondurma; Londra Yunus Emre Enstitüsü'nün düzenlediği "2. Türk Filmleri Haftası" kapsamında 28 Nisan tarihinde yine Regent Street Sinema'da sinemaseverlerle buluşacak.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Türk İşi Dondurma İngiltere’de vizyona girecek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN