Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Hayal Ortağım, ’nde filmlerin sesi oluyor

İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından bu yıl 38’incisi gerçekleştirilen , görme engelli bireyleri de sinema salonlarında ağırlayacak. 5-16 Nisan 2019 tarihleri arasında düzenlenen festivalde yer alan 20 filmin sesli betimlemesi, Turkcell Hayal Ortağım, uygulamasında yer alan ‘’ teknolojisiyle yayınlanacak.

Giriş Tarihi: 6.4.2019 12:12 Güncelleme Tarihi: 6.4.2019 12:14
Hayal Ortağım, İstanbul Film Festivali’nde filmlerin sesi oluyor

Turkcell'in Young Guru Academy işbirliği ile ve Sesli Betimleme Derneği'nin destekleriyle hayata geçirdiği Hayal Ortağım uygulaması içerisinde yer alan 'Cepten Sesli Betimleme', filmlerin kilit noktası olan çevre, mekan, kişi ya da objeye dair özelliklerin ve diyalogsuz sahnelerin sesle tasvir edilmesini sağlıyor. Bugüne kadar 175'ten fazla vizyon filminin sesli betimlemesini görme engellilere ulaştıran bu hizmet sayesinde görme engelli sinemaseverler, hiçbir görsel detayı kaçırmadan sinemada sevdikleriyle kesintisiz film keyfi yaşıyor.

SESLİ BETİMLEME HİZMETİNDEN YARARLANMAK İÇİN...

Sesli betimleme hizmetinden yararlanmak için, görme engellilerin, filmin oynadığı sinema salonuna gidip filmin herhangi bir anında uygulama üzerinden Sesli Betimleme'yi başlatmaları ve kulaklıklarını takmaları yeterli oluyor. Sesli betimleme filmle senkron bir şekilde ilerleyip kullanıcının filmi tüm detaylarıyla takip etmesini sağlıyor. Uygulama tüm kullanıcılara ücretsiz hizmet veriyor. İstanbul Film Festivali'nde Sesli Betimleme özelliği ile yer alacak filmler ve programı şöyle…

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hayal Ortağım, İstanbul Film Festivali’nde filmlerin sesi oluyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN