Bu Haber Afyonluları Kıskandırır

Giriş Tarihi: 10.3.2015 14:48 Güncelleme Tarihi: 12.3.2015 15:45
Bu Haber Afyonluları Kıskandırır
’da, Afyonkarahisar’daki İkbal Termal Otel Tesisleri gibi 25 otele yetecek termal su, kent merkezine getirildi.
Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu, Geven Mahallesi’nde bulunan 2 Termal Su Üretim Kuyusu’nun 12 kilometrelik boru ile otellerin yapılabileceği bölgeye getirildiğini belirterek, yatırımcılara tesis için çağrıda bulundu.
Saraçoğlu, bulunan termal suyun Afyonkarahisar’daki İkbal Termal Otel büyüklüğünde 25 otele yetecek kadar su kaynağının bulunduğunu ifade etti.
Saraçoğlu, "2012 yılında yapılan sondajlar sonucu açılmıştır.Kuyuların biri 585 metreden diğeri 545 metreden Termal Su Üretimi sağlamaktadır.Kuyulardan biri 33 lt/sn diğeri 30 lt/sn su üretmektedir.Kuyulardaki su sıcaklığı 50 derecedir.
Kuyulardan ruhsatlı olarak 25 lt/sn su çekilerek yatırımcılara verilecektir.Kuyulardan başlayarak yaklaşık 12 kilometre boyunca boru hattı döşenmiştir. Borular 200 milimetre cam elyaf takviyeli polietilen boru üzerine poliüretan izolasyon malzemesi ile polietilen kılıf kaplanmıştır. Bu bölgemize şu anda 5 yıldızlı Termal Otel yapımına kısa süre içerisinde başlanacaktır. Vakıflar Genel Müdürlüğü de Termal Otel Yapımı için başvuruda bulunmuştur" dedi.(EFE)
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bu Haber Afyonluları Kıskandırır
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN