Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Anadolu Aile Termikspor 3. Kupasını Aldı

Giriş Tarihi: 12.3.2015 12:18 Güncelleme Tarihi: 12.3.2015 15:45
Anadolu Aile Termikspor 3. Kupasını Aldı
Anadolu Aile Termikspor bünyesinde sezona başlayan Termikspor, U-13, U-14 ve U-15 gruplarında grup birinciliklerini alarak, Türkiye elemelerine katılma hakkını elde etti.
Anadolu Aile Gençlik ve Spor Kulübü Başkanı Ahmet Dalgıran, yaptığı açıklamada, "Anadolu Aile Gençlik ve Spor Kulübü olarak 2008 yılında amatör futbol camiasına katılan takımımız, spor kulüplerinin gençliğin zararlı alışkanlıklarından korunmasındaki faydalarını görerek spora önem vermiştir.Özellikle kenar mahallelerdeki sorunların temel sebebi sosyal, kültürel ve sportif faaliyetlerin azlığıdır. Bu tespitle kenar mahallelere futbol kulübü ve sosyal alanlar kurulmasına karar verilmiştir. Sultanbağı, Vefa, Osmangazi mahallelerine şubeler açılmıştır.Sinerköy mahallesine , Seydiköyspor’u alarak Sinerköysporu kurmuş ve bir yıl idare ettikten sonra köy muhtarımıza kulüp teslim edilmiştir.Anadolu Çinispor Kulübü Maltepe’de kurulmuş fakat gerekli ortamın oluşmaması nedeniyle kulüp Bahçeli Evlerspor Kulübü olarak bahçeli evlere kaydırılması düşünülmektedir. Sultanbağında Anadolu Aile Gençlik ve Spor kulübü A ve Genç takımlar bünyesinde faaliyetlerde bulunmaktadır.Bu sezon özelleşme sebebiyle bünyemize katılan Kütahya’mızın marka takımı Termikspor’la 4. Kulübümüz oluşturulmuştur.Anadolu Aile Voleybol takımımız Kütahya birincisi olmuş; Uşak’ta Türkiye elemelerine katılmıştır.
Termik Spor masa tenisi takımı sezona katılmıştır.Halk oyunları ekibimiz önümüzdeki kulüpler arası halk oyunları yarışmalarına katılacaktır.Güreş takımı oluşturulması için çalışmalara başlanmış olup, bu sezon takımımız müsabakalara çıkacaktır.Kenar mahallelerdeki sorunların sebeplerinden biri kapanan mahalle kulüpleridir. Kütahya’mızda kapanan spor kulübü 15 olup bunların boşlukları doldurulamamıştır" ifadelerini kullandı.(EFE)
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Anadolu Aile Termikspor 3. Kupasını Aldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN