Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Pazarlar’da İstiklal Marşı’nın Kabulünün 94. Yıl Dönümü

Giriş Tarihi: 12.3.2015 12:18 Güncelleme Tarihi: 12.3.2015 15:45
Pazarlar’da İstiklal Marşı’nın Kabulünün 94. Yıl Dönümü
İstiklal Marşının kabulünün 94. yıl dönümü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü ’nın Pazarlar ilçesinde de düzenlenen programla kutlandı.
Pazarlar Anadolu Lisesi tarafından Pazarlar Anadolu Lise konferans Salonunda düzenlenen program, saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başladı. Programda günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Tarih Öğretmeni Mehmet Alkan yaptı. Tarih Öğretmeni Alkan, Mehmet Akif Ersoy’un İstiklal Marşını yazmayı kabul ediş olayları, İstiklal Marşının ilk ve son bölümünün yorumlarını, İstiklal Marşının yazılışı sırasında işgal altındaki Anadolu’nun durumu hakkında ayrıntılı bilgiler verdi.
Daha sonra öğrenciler Safahat’tan şiirler okudu, öğrenciler tarafından tiyatro oyunu sahnelendi. Programda Müzik Öğretmeni Bahadır Akpınar ve öğrenciler tarafından müzik eşliğinde Mehmet Akif Ersoy’un şiirleri beste yapılarak şarkıları söylendi.
Mehmet Akif Ersoy ve İstiklal Marşının kabulü dolayısıyla düzenlenen kompozisyon yarışmasında dereceye giren öğrenciler Pazarlar Kaymakamı Soner Bedir tarafından ödüllendirildi.
İstiklal Marşının kabulünün 94. yıl dönümü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma programına anaokulu öğrencisi Ecrin Alpay’ın İstiklal Marşının 10 kıt’asını ezbere okuması damgasını vurdu. (MB-EFE)
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Pazarlar’da İstiklal Marşı’nın Kabulünün 94. Yıl Dönümü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN