Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Hamam Kütüphane Oldu

Giriş Tarihi: 23.3.2015 16:48 Güncelleme Tarihi: 23.3.2015 16:50
Hamam Kütüphane Oldu
’nın Çamlıca Mahallesi’nde atıl vaziyetteki hamam, kütüphane dönüştürüldü.
Emekli olduktan sonra topladığı kitaplar ile okullarda kütüphane kuran Zeki Aktürk, son olarak Çamlıca Mahallesi’nde açtığı kütüphane ile, kurduğu kütüphane sayısını 6’ya çıkarttı.
Milli Eğitim camiasından emekli olduktan sonra kendisini kitaplara veren Zeki Aktürk, topladığı kitaplar ile Kütahya’da bulunan İmam Hatip Ortaokul ve liselerinde bugüne kadar 5 kütüphane açtı.
Son olarak Çamlıca Mahallesi’nde kütüphane açan Aktürk, bugüne kadar yaklaşık 25 bin kitap topladığını ve amacının çocuklara, her şeyin bilgisayar olmadığını kanıtlamak olduğunu söyledi.
Aktürk, Çamlıca Mahallesi Kütüphanesi’nde 2 bin 700 eserin yer aldığını yer aldığını, kütüphane binasının yıllarca hamam olarak hizmet verdiğini ifade etti. Aktürk, merhum ressam Hüseyin Yüce’nin ailesi ile Kütahya Belediyesi’nin katkılarıyla restore ettirilerek, kütüphaneye dönüştüğünü sözlerine ekledi.
Kütahya İl Milli Eğitim Müdürü Coşkun Esen de, açılış töreninde yaptığı konuşmada, kütüphanenin açılmasında emeği geçen kişi ve kuruluşlar ile Zeki Aktürk’e teşekkür etti.
Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu da, Çamlıca Mahallesi’nde açılan kütüphanenin Sofu, Okçu ve Göveççi mahalleleri ile Demirciören köyüne de hizmet vereceğini kaydetti.
İçerisinde roman, hikaye ve dini kitapların bulunduğu kütüphanenin açılış kurdelası, Başkan Kamil Saraçoğlu, İl Milli Eğitim Müdürü Coşkun Esen tarafından kesilerek hizmete sunuldu.(EFE)
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hamam Kütüphane Oldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN