Türkiye'nin en iyi haber sitesi

’da ’Bende Fırçalıyorum’ Etkinliği

Giriş Tarihi: 25.3.2015 21:38 Güncelleme Tarihi: 25.3.2015 23:05
Kütahya’da ’Bende Fırçalıyorum’ Etkinliği
Kamu Hastaneleri Genel Sekreterliği ve Kütahya Halk Sağlığı Müdürlüğü tarafından ortaklaşa organize edilen, ’Bende Fırçalıyorum, Ağız ve Diş Sağlığı’ isimli bir etkinlik düzenlendi.
Dumlupınar Kapalı Spor Salonu’ndaki organizasyonda konuşan Vali Şerif Yılmaz, "Projenin hayata geçirilmesine öncülük eden, Prof. Dr. Türksel Dülgergil hocamıza teşekkür ediyorum. Bu projede emeği geçen Ağız Diş Sağlığı Personeline, Kamu Hastaneleri Birliği Personeline , İl Halk Sağlığı Personeline ve özellikle uygulamada bizlerle beraber olan, projede çalışan Dumlupınar Üniversitemiz Yönetimine, çalışanlarına ve öğrenci kardeşlerime teşekkür ediyorum.Bizler koruyucu hekimlik ile ilgili çok fazla bilgisi olmayan bir toplumuz. Maalesef hasta olduktan ve sağlığımız elden gittikten sonra sağlık kuruluşlarına başvuruyoruz. Işte bununda faturası hem sağlık açısından, hem zaman açısından, hem de maliyet açısından, devletin imkanlarını kaybetmek anlamına geliyor. Işte koruyucu ağız diş sağlığı, dişlerimizin korunması ve çocuklarımıza vermemiz gereken ağız bakım alışkanlığını küçük yaşlarda başlatan, ilimiz genelinde bunların uygulanmasını sağlayan tüm arkadaşlarıma teşekkür ediyorum.Bizler gelecek nesillerin sağlıklı yetişmesini istiyoruz, ülkemizin geleceğinin sağlıklı olmasını istiyoruz. Yapılan bu çalışma çok kısa sürede de olsa ülkemizde etkisini göstermiş, 2008 yılında başlayan çalışmalarımız sonucu, ilimizde çürük görülme oranı yüzde 76 iken, bugün yüzde 68’e düşmüştür. Bu tüm çalışan arkadaşlarımızın, velilerimizin ve öğrencilerimizin gösterdiği özveri ve ilginin sonucudur. Inşallah bu çalışmalar devam eder" diye konuştu.
Prof. Dr. Türksel Dülgergil tarafından ’Bende fırçalıyorum’ etkinliği kapsamında öğrencilere, diş fırçalama tekniği ve bunun nasıl eğlenceli bir şekilde yapılabileceği gösterildi. (EFE)
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kütahya’da ’Bende Fırçalıyorum’ Etkinliği
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN