Öğrenciler Bilinçlendiriliyor

Giriş Tarihi: 27.3.2015 16:08 Güncelleme Tarihi: 27.3.2015 21:06
Öğrenciler Bilinçlendiriliyor
Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü, gıda üretim ve tüketimi konularında çocukların bilinçlenmesini sağlamak amacıyla Hediye Güral Anaokulu öğrencilerini, işletme gezisine götürdü.
Çocukların küçük yaşlarda sağlıklı ve dengeli beslenebilmesi için gıda üretim yerlerindeki hijyen kuralları ve güvenilir gıda tüketimi hakkında bilinçlenmesini sağlamak amacıyla düzenlenen etkinliğe, Hediye Güral Anaokulu öğrencileri, Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü personeli ve öğretmeler katıldı.
Kütahya’nın Bölücek mahallesinde 800 metrekare kapalı alanda meyve ve sebze işleme üretimi yapan, tesis sahibi Mustafa İça tarafından, hammaddeden nihai ürüne kadar izlenilen kaliteli, hijyen ve gıda güvenliğinin ön planda tutulduğu üretim aşamaları geziye katılan minik öğrencilere aktarıldı.
Sağlıklı ve dengeli beslenme kültürünün küçük yaşlardan itibaren kazanılabileceği gerçeğinden hareket ettiklerini belirten Gıda ve Yem Şube Müdürü Murat Tekeli, “Günümüz insanın en büyük isteği, kaliteli ve sağlıklı bir yaşam tarzıdır. Bunu sağlamak içinde, mutlak suretle besinlere dikkat etmemiz lazım. Besinlerin yararlılığı kadar, hijyenik ve güvenilir olması da çok önemlidir” dedi.
Tekeli, ileriki günlerde anaokullarında yapılacak olan eğitim çalışmaları ile öğrencilere sağlıksız besinlere ’hayır deme’ becerisini kazandırmayı amaçladıklarını ifade etti. (EFE)
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Öğrenciler Bilinçlendiriliyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN