Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Minik Öğrencilerden Anlamlı Ziyaret

Giriş Tarihi: 7.4.2015 13:18 Güncelleme Tarihi: 7.4.2015 15:01
Minik Öğrencilerden Anlamlı Ziyaret
Kütüphaneler Haftası nedeniyle Pazarlar Anaokulu minikleri İlçe Halk Kütüphanesini ziyaret ettiler.
İlçe Halk Kütüphanesi’ne gelen minik öğrencilere hem öğretmenleri, hem de İlçe Halk Kütüphanesi görevlileri tarafından Kitaplar ve bölümler tanıtıldı. Kitaplarla tanışan miniklerin mutlulukları gözlerinden okunuyordu.
Minik öğrencilere kütüphanenin kullanım amaçları ve kütüphanedeki davranışlar öğretilirken, kitap okumanın da ne kadar önemli olduğuna vurgu yapıldı. Kütüphanede sessiz bir şekilde oturulması gerektiğini öğrenen minikler daha sonra öğretmenleri ve kütüphane yetkililerinin eşliğinde kitap okudular. Kütüphaneyi seven minikler, binlerce kitabı bir arada görmenin şaşkınlığını da yaşadılar.
Pazarlar Anaokulu öğretmenleri Ümmü Türkmen Yılmaz ve Alime Özlem Özden, “Okuma-yazma uygarlığın en temel unsurudur. Kitaplar ise bilgi hazinelerimizdir. Kütüphanelere ve kitaplara bu küçük yaşlarda çocuklarımız ayakları-gözleri alışsın diye bu geziyi düzenledik. Onların tertemiz vicdanlarına kitap ve okuma sevgisi şimdiden adeta bir tohum gibi ekilip günü-zamanı gelince yeşerecek ve bilgi dolu medeni bireyler olacaklar” dediler.
Çekilen hatıra fotoğraflarının ardından gezi sona erdi.(MB-EFE)
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Minik Öğrencilerden Anlamlı Ziyaret
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN