Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Simavlı Okumuş, Türkiye Süt Üreticileri Merkez Birliği’nin Yeni Başkanı

Giriş Tarihi: 7.4.2015 11:38 Güncelleme Tarihi: 7.4.2015 12:21
Simavlı Okumuş, Türkiye Süt Üreticileri Merkez Birliği’nin Yeni Başkanı
’nın Simav Süt Üreticileri Birliği Başkanı Fatih Salih Okumuş’un Türkiye Tarımsal Süt Üreticileri Merkez Birliği’nin yeni başkanı olması memleketi Simav’da hemşehrilerini sevindirdi.
Türkiye genelinde 300 birliğin yanı sıra 450 bin süt üreticisini temsil eden dev kuruluşun yeni yönetim kurulunu belirlemek için 3 Nisan 2015 günü Ankara’da Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Mehmet Akif Ersoy Konferans Salonunda olağan kongre gerçekleştirildi.
Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker’in de katıldığı kongrede Türkiye Tarımsal Süt Üreticileri Merkez Birliğinin yeni yönetim kurulu belirlendi.
Kongrede bu konuda gerçekleştirdiği çalışmalar ve hizmetleriyle tüm ülkeye örnek teşkil eden Simav Süt Üreticileri Birliği Başkanı Fatih Salih Okumuş Türkiye Tarımsal Süt Üreticileri Merkez Birliğinin yönetim kurulu başkanlığına seçildi.
Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Müsteşarı Nihat Pakdil’in yanı sıra bakanlığın üst düzey bürokratlarının da hazır bulunduğu olağan genel kurulda Türkiye genelinde 300 birliğin yanı sıra 450 bin süt üreticisini temsil eden Türkiye Tarımsal Süt Üreticileri Merkez Birliğinin yeni yönetim kurulu şu isimlerden oluştu.
Simav Süt Üreticileri Birliği Başkanı Fatih Salih Okumuş Yönetim Kurulu Başkanı, Hayrabolu Süt Üreticileri Birliği Başkanı Tevfik Keskin Başkan Yardımcısı, Denizli Süt Üreticileri Birliği Başkanı Münir Altınbaş muhasip üye, Amasya Süt Üreticileri Birliği Başkanı Mehmet Baş Onursal Başkan, Milas Süt Üreticileri Birliği Başkanı Ali İhsan Gezgin, Şırnak Süt Üreticileri Birliği Başkanı Agit Haşimoğlu ile Şarkikaraağaç Süt Üreticileri Birliği Başkanı Selçuk Gökmen de yönetim kurulu üyesi seçildi.
Türkiye Tarımsal Süt Üreticileri Merkez Birliğinin yeni başkanı Fatih Salih Okumuş, sonuçların tüm ülkeye ve birlik üyelerine hayırlara vesile olmasını temenni ettiklerini bildirdi.
Süt üreticilerinin sorunlarını çözmek için yoğun bir çaba sarf edeceklerini ifade eden Okumuş, “Zor bir görev üstlendik. Ancak yeni yönetim kurulu arkadaşlarımla birlikte bu zor görevi en iyi bir şekilde yerine getirmek için çok çalışmamız gerekiyor. Bunun bilinci içerisindeyiz. Allah utandırmasın” şeklinde konuştu.(MY-EFE)
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Simavlı Okumuş, Türkiye Süt Üreticileri Merkez Birliği’nin Yeni Başkanı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN