Türkiye'nin en iyi haber sitesi

10 Bin Fidan Toprakla Buluştu

Giriş Tarihi: 22.4.2015 09:48 Güncelleme Tarihi: 22.4.2015 10:01
10 Bin Fidan Toprakla Buluştu
Orman Bölge Müdürlüğü tarafından Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri çerçevesinde "Kutlu Doğum Hatıra Ormanı" için fidan dikimi yapıldı.
Fidan dikimi öncesinde, İslam dininin fidan dikmeye ve ağaca büyük önem verdiğini dile getiren İl Müftüsü Hacı Yusuf Gül, günün anlam ve ayrıcalığını katılımcılara aktardı.
Gül, "Alemlere rahmet olarak gönderilen Peygamberimiz Hazreti Muhammed’in (SAV) doğum günü dolayısıyla idrak edilen Kutlu Doğum Haftası’nın, kütahya’dan ve Türkiye’den başlayarak tüm İslam coğrafyasında sevgi, hoşgörü ve huzur ile kutlanmasını temenni ederim. Dinimiz, ağaç dikmeye ve dikilen ağaçları korumaya çok büyük önem vermiştir. Sevgili Peygamberimiz (s.a.v.) Hadis-i Şeriflerinde ağaç dikmenin önemini vurgulamıştır. Bizlerde fidanları toprakla buluşturup, Atalarımızın bizlere emaneti olan cennet vatanımızı yeşillendirmeliyiz” dedi.
Bölge Müdürü İbrahim Ergüven, “Kutlu doğum haftası münasebetiyle düzenlemiş olduğumuz programa hoş geldiniz” diyerek başladığı konuşmasında; Alemlere rahmet olarak gönderilen Sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed’in (SAV) doğum yıldönümünde fidan dikim etkinliği ile güzel bir organizasyona ev sahipliği yapıyoruz. Haftanın tüm insanlığa barış, huzur, mutluluk ve adalet getirmesini diliyorum. İnşallah O’nu anmak için tertiplediğimiz bu program ve dikilen fidanlarımız yarınlara umut, gelecek nesillere orman ve ağaç sevgisini aşılamak için vesile olacaktır“ diye konuştu.
Vali Yardımcısı Uğur Turan da, tüm vatandaşların Kutlu Doğum Haftasını kutlarken, ağaçlandırma çalışmalarına katılarak gereken hassasiyeti gösteren herkese teşekkür etti.
Turan, "Bu ülkenin üretmeye, çalışmaya, hizmet etmeye, gayret ile çalışan bir topluma ihtiyacı var. En başta Büyük Türkiye’ye layık birer fert olma çabasını sarf etmeliyiz. Adı gibi güzel peygamberimize yakışan bir toplum olmak istiyorsak eğer, bu hedef için elimizden geleni yapmalıyız. Hedefimiz her şekilde fidan dikmek ve çoğaltmak olmalıdır. Dinimizin emir ve de tavsiyesi bu yöndedir. Lütfen ağaçlarımızı, yeşilimizi, ormanlarımızı daha iyi koruyup, gözetelim” diye konuştu.
Karacaören Ağaçlandırma Sahası’nda hazırlanan 5 hektarlık alandı 5 bin adet karaçam ve sedir, bin adet tüplü fidan ve 4 bin enzo fidanı; etkinliğe katılanlar tarafından toprakla buluşturuldu.(EFE)
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
10 Bin Fidan Toprakla Buluştu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN