Türkiye'nin en iyi haber sitesi

AK Parti’li Vural Kavuncu:

Giriş Tarihi: 6.5.2015 13:58 Güncelleme Tarihi: 6.5.2015 14:23
AK Parti’li Vural Kavuncu:
AK Parti Milletvekili Vural Kavuncu, Hisarcık ilçesinde yaptığı açıklamada, kadrolu işçi ile aynı işi yapan taşeron işçilerin kadro imkanı oldukça kadroya geçecekleri söyledi.
Milletvekili Vural Kavuncu, Emet Bor İşletmesine bağlı Hisarcık ilçesinde bulunan Konsantratör tesislerini gezisi esnasında işçilerle yaptığı sohbette, aynı işi yapan biri kadrolu, biri taşeron işçinin farklı şekilde değerlendirilmesinin yanlış ve haksız olduğunu söyledi.
Kavuncu,”Türkiye’de alt hizmet alımı artık bir ekonomik zorunluluk. Yeni çıkardığımız yasada “aynı işi yapan iki kişinin biri kadrolu, biri taşeron olamaz” diyor. Bir de bunun altına ayrım koymuş. Taşeron işçi eğer asıl iş olarak kabul edilen ve yapan bir durumda ise bu arkadaşlar bundan mutlak surette kadrolu olacak. Nasıl kadrolu olacak? İmkanlar dahilinde, kadro imkanı oldukça kadroya geçecekler. Bu doğrultuda kadroya geçme ilk olarak karayolları işçilerinde başladı, Hükümetimizin hedefi asıl iş yapan bütün arkadaşlar için kadro imkanı oluşturmak. Ama devletin Türkiye’deki her kurumda taşeron çalışanların tamamını kadroya almak gibi bir niyeti yok. Yani büyük patron devlet yürümüyor. Bazı şeyleri hizmet alımı yoluyla yapmak daha verimli ve etkili oluyor.” diye konuştu.(MA-EFE)
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
AK Parti’li Vural Kavuncu:
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN