Türkiye'nin en iyi haber sitesi

’da ’Ödüllü Kitap Okuma Yarışması’nın Sınavı Yapıldı

Giriş Tarihi: 25.5.2015 11:28 Güncelleme Tarihi: 25.5.2015 11:33
Kütahya’da ’Ödüllü Kitap Okuma Yarışması’nın Sınavı Yapıldı
Eğitim-Bir-Sen Şubesi ve Kütahya Belediyesi ortaklığında ’Zihnen ve Bedenen Sağlıklı Nesiller Ödüllü Kitap Okuma Yarışması’nın yazılı sınavı Kütahya Merkez ve ilçelerinde 27 sınav merkezinde, 362 salonda gerçekleştirildi.
Eğitim-Bir-Sen üyesi 480 yönetici ve öğretmen hiçbir karşılık beklemeden eğitim camiasına emanet edilen öğrencilerin zihni gelişimlerine katkı sunmak için organizasyonda gönüllü oldu.
Yarışmaya müracaat eden 5 bin 388 öğrencinin yanında değişik nedenlerle müracaat edemeyen ancak kitapları okuyarak yarışmaya girmek isteyen öğrenciler de sınava alınarak öğrencilerin gayretleri desteklendi.
Eğitim Bir-Sen Şubesi Başkanı Kamil Uçan, yaptığı açıklamada, "2 saat süren 100 çoktan seçmesi sorudan oluşan sınav için saat 09:00 dan itibaren sınav merkezi okullar önünde öğrenci ve velilerin heyecanı görülmeye değerdi.Milli Eğitim Bakanlığının yaptığı merkezi sistem sınavlarını aratmayan ve her yönü ile iyi organize edilmiş bir sınav gerçekleştiren Eğitim-Bir-Sen farkını ortaya koydu. Katılımın yüzde 80 civarında olduğu yarışma sınavı neticesinde 29 Mayıs 2015 Cuma günü yapılacak ödül töreniyle Ortaokul 5-6, Ortaokul 7-8, ve Lise kategorilerinde ilk 20 dereceye giren toplam 60 öğrenciye Kütahya Belediyesi’nce bisiklet; her üç kategorinin birincilerine Cumhuriyet altını, ikincilerine yarım altın ve üçüncülerine çeyrek altın Eğitim-Bir-Sen Kütahya Şubesince hediye edilecek" ifadelerini kullandı. (EFE)
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kütahya’da ’Ödüllü Kitap Okuma Yarışması’nın Sınavı Yapıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN